Najnowsze „Wiadomości Rolnicze”

lut 3, 2020 | Aktualności

Z satysfakcją oddajemy w Państwa ręce kolejny numer „Wiadomości Rolniczych”. Jak zwykle podajemy najważniejsze informacje, które mamy nadzieję pomogą w prowadzeniu gospodarstwa.

W lutym rusza nabór na działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” oraz „Restrukturyzacja małych gospodarstw” na obszarze ASF, a rolnicy hodujący krowy i świnie będą mogli otrzymać dodatkowe wsparcie finansowe, jeśli poprawią warunki utrzymania zwierząt ponad wymagane normy. Przeczytajcie, jakie wymagania należy spełnić, aby otrzymać dofinansowanie. Z pytaniami możecie zwrócić się do naszych doradców rolnych, którzy wyjaśnią i pomogą sporządzić dokumenty niezbędne do skorzystania z działań objętych PROW na lata 2014-2020.

Doradcy pomogą również wypełnić wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW 2014-2020 w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus dostępnej na stronie ARiMR.

Publikujemy ceny najważniejszych środków do produkcji rolniczej, wyniki plonowania pszenicy jarej i grochu w doświadczeniach prowadzonych w PODR Szepietowo, przedstawiamy ludzi przedsiębiorczych i utalentowanych. Jak zwykle podpowiadamy jak urozmaicić codzienną dietę – w tym numerze opisujemy dania z szynkowaru i wolnowaru.

Zachęcam do podzielenia się swoimi umiejętnościami, np. kulinarnymi czy literackimi. W kwietniu „Wiadomości Rolnicze” będą obchodziły 30-lecie istnienia –  prosimy o opinie, uwagi dotyczące naszego pisma – najciekawsze wypowiedzi opublikujemy.

Czekamy na Wasze listy. Możecie też przesyłać swoje uwagi na adres: redakcja.wr@odr-szepietowo.pl.

Życzę przyjemnej lektury

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna

Odsłony : 236
Skip to content