O czym przeczytasz w listopadowych „Wiadomościach Rolniczych”

lis 14, 2019 | Aktualności

Piszemy m.in. jak pozyskać fundusze na prowadzenie rolniczego handlu detalicznego, o terminach stosowanie nawozów na gruntach ornych w sytuacji braku możliwości dokonania zbiorów lub nawożenia z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe, o uprawie oxytree na Podlasiu i ekologicznych paszach.

Przeczytacie także o Jesiennych Targach Ogrodniczych, które odbyły się w PODR Szepietowo na początku października i  o tych, którzy z Szepietowa wyjechali nagrodzeni pucharami za „Najatrakcyjniejsze stoisko”, „Najbogatszą ofertę” i „Hit Targów”.

Poznajcie podlaskie przysmaki, nagrodzone prestiżową nagrodą „Perła”, którą w Poznaniu wręczył Jan Krzysztof Ardanowski Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Również w Poznaniu, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Olendach, odebrały gratulacje za czwarte miejsce w konkursie „Bitwa Regionów”. W Warszawie uhonorowano laureatów konkursu „Kwatery na medal” – nagrodzono aż sześciu właścicieli gospodarstw agroturystycznych z województwa podlaskiego. Również rolnicy prowadzący gospodarstwa ekologiczne poddali się ocenie konkursowej  – o tych sukcesach podlaskich rolników i przedsiębiorców przeczytacie w tym wydaniu miesięcznika.

Przeczytajcie o niezwykłych, młodych ludziach, którzy przyjechali z dużego miasta na podlaską wieś, gdzie prowadzą gospodarstwo agroturystyczne pod nazwą  „Chata na Wschodzie”.

Polecamy też przepisy kulinarne naszych Czytelników – wszystkie są pyszne, a na dodatek proste w przygotowaniu.

Zachęcamy do kontaktu z redakcją – w przyszłym roku będziemy obchodzić jubileusz 30-lecia „Wiadomości Rolniczych”. Podzielcie się z nami wspomnieniami i uwagami dotyczącymi naszej gazety – najciekawsze listy opublikujemy w następnym wydaniu „Wiadomości Rolniczych”.

Życzę miłej lektury

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna „Wiadomości Rolniczych”

Odsłony : 299
Skip to content