Narodowe Wyzwania w Rolnictwie, odbyła się konferencja Farmera

lis 8, 2019 | Aktualności

W czwartek 7 listopada odbyła się konferencja Narodowe Wyzwania w Rolnictwie organizowana przez miesięcznik Farmer. Miejscem spotkania było Centrum Targowo-Kongresowego Global Expo. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie był Partnerem Instytucjonalnym wydarzenia.

Konferencje rozpoczęła debata ”Polska na globalnym rynku producentów żywności”. W dyskusji wzięli udział:  dr Marian Kamyczek dyrektor, Instytut Zootechniki – Państwowy Instytut Badawczy, Zakład Doświadczalny Pawłowice, Jacek Strzelecki ekspert ds. chińskiego rynku rolno-spożywczego, Rafał Mładanowicz prezes KFPZ, Witold Boguta prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw, dr hab. Dorota Konopacka prof. IO, dyrektor, Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, Katarzyna Kwiecień dyrektor Departamentu Wsparcia Eksportu z KOWR oraz Wojciech Denisiuk, redaktor naczelny, „Farmer”, farmer.pl, bezpluga.pl. W debacie poruszono wiele wątków dotyczących rozwoju polskiego rolnictwa w oparciu o globalny rynek. Dość dużo czasu poświęcono na analizie obecnej sytuacji i tego na jakim jesteśmy etapie w tym momencie jeśli chodzi o promocję naszych produktów na światowych rynkach. Były też analizowane przykłady działań innych państw, które na tym polu odniosły sukces.

Po debacie przyszedł czas na sesje tematyczne, które były tak dobrane, aby jak najbardziej odpowiadać na  aktualne tematy, które interesują rolników. Wykłady odbywały się w następujących blokach tematycznych: agrotechnika, bez pługa czyli o uprawach bezorkowych, technika rolnicza, produkcja trzody chlewnej, rolnicy w social mediach: żniwa lajków i magazyn wiedzy. Każdy z tych bloków tematycznych zawierał część wykładową gdzie można było wysłuchać prelekcji na interesujące tematy, debaty oraz konsultacji eksperckich.

Krzysztof Kuteszko

Odsłony : 264
Skip to content