Przeczytaj „Wiadomości Rolnicze”

paź 4, 2019 | Aktualności

W najnowszym wydaniu „Wiadomości Rolniczych” piszemy m.in. o zmianach w harmonogramie tegorocznych naborów w ramach PROW na lata 2014-2020 oraz o opłacalności i uprawie prawie soi, o doświadczeniu z oxytree, a także o hodowli ślimaków. Ponadto porady technologiczne, ceny podstawowych środków do produkcji rolnej, porady ogrodnicze i przepisy kulinarne.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchamia nowy program pomocy z PROW 2014-2020. Do 22 listopada 2019 r. rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą składać wnioski o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa rolnego. Nabory dotyczące nawodnienia w gospodarstwie rolnym będą ogłaszane cyklicznie. Więcej na ten temat na stronie 16.

Szanowni czytelnicy!

Miło mi poinformować, że „Wiadomości Rolnicze” zajęły drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie na „Najlepsze czasopismo periodyczne” wydawane przez ośrodki doradztwa rolniczego w kraju. Organizatorem konkursu jest: Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu. Do konkursu przystąpiło 16 ośrodków.  W historii konkursu pięciokrotnie byliśmy najlepsi, siedmiokrotnie zdobyliśmy drugą lokatę, czterokrotnie zasłużyliśmy na trzecie miejsce, a sześciokrotnie komisja przyznała nam wyróżnienie. W sumie na 27 edycji konkursu, 22 razy zostaliśmy docenieni przez jury. Tak wysoka ocena pisma to zasługa autorów artykułów jak również  Czytelników, którzy oczekują od nas rzetelnych i przedstawionych w ciekawy sposób informacji. Cieszymy się z tak wysokiej lokaty, a Państwa zachęcamy do lektury. Możecie sprawdzić czy zasługujemy na nagrody. Swoimi opiniami na temat czasopisma możecie podzielić się z redakcją – czekamy na Wasze wypowiedzi.

Zachęcam do lektury pisma.

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna „Wiadomości Rolniczych”

Odsłony : 321
Skip to content