Już w ten weekend Targi Ogrodnicze w Szepietowie

paź 3, 2019 | Aktualności

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zaprasza na Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie” Targi Leśne, które odbędą się 5-6 października w Szepietowie. Na terenach wystawowych PODR Szepietowo będzie można zakupić materiał szkółkarski oraz uzyskać porady z zakresu ogrodnictwa i sadownictwa. Targi obejmujące swym zakresem każdy sektor ogrodniczy, dedykowane są przedstawicielom firm wykonujących ogrody, właścicielom gospodarstw ogrodniczych i szkółkarskich oraz miłośnikom ogrodów.

Podczas tegorocznych Targów wystawcy zaprezentują szeroką gamę roślin i nasion, maszyn do prac ogrodniczych, nawozów i środków ochrony roślin oraz wszystkiego co potrzebne do wyposażenia i aranżacji ogrodów. W tym roku na Targach będą obecne firmy z branży odnawialnych źródeł energii. Będzie możliwość zapoznania się z ich ofertą oraz skorzystania z usług doradców działających w branży OZE. Zostanie też wygłoszony wykład „Fotowoltaika” prąd ze słońca na stoisku firmy Elektron. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zorganizował konferencję pszczelarską. Wszyscy chętni będą mogli dowiedzieć się o prowadzeniu pasieki w warunkach województwa podlaskiego.

Po raz pierwszy w trakcie Targów zostanie przeprowadzony pokaz tłoczenia soków owocowych w Podlaskim Centrum Technologii Rolno-Spożywczych istniejącym przy PODR Szepietowo. Uczestnicy pokazu przyjrzą się całemu procesowi powstawania soku oraz zapoznają się z wyposażeniem przetwórni. Będzie również możliwość skorzystania z doradztwa w zakresie przetwórstwa. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na pokazy.

Zachęcamy również do odwiedzenia stoiska informacyjno-promocyjnego Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Jak zawsze będzie tam możliwość spotkania się z doradcami, ale również wzięcia udziału w konkursach przygotowanych przez PODR Szepietowo. „Zgadnij co to za roślina” oraz „Dziecko bezpieczne na wsi” to tematy, w których zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli sprawdzić swoją wiedzę i wygrać nagrody. Tradycyjnie zostanie przeprowadzony konkurs na Hit Targów Ogrodniczych, Najatrakcyjniejsze Stoisko i Najbogatszą Ofertę wśród wszystkich wystawców, biorących udział w imprezie.

Na szepietowskich Targach tradycyjnie zostanie przedstawiona bogata oferta produktu regionalnego i rękodzieła. Będzie można zasmakować w chlebie ze smalczykiem i popić domowym trunkiem.

Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie”,

Targi Leśne

5-6 października 2019 r.

 

PROGRAM
 
SOBOTA, 5 października
10.00 Otwarcie Targów Ogrodniczych „Jesień w sadzie i ogrodzie” i Targów Leśnych – Wojciech Mojkowski, Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego – tereny wystawowe
10.30 Wykład – Fotowoltaika prąd ze słońca – tereny wystawowe, stoisko firmy Elektron
10.30         Konkursy: „Dziecko bezpieczne na wsi”, – namiot PODR – tereny wystawowe
11.30 Pokaz tłoczenia soków – Podlaskie Centrum Technologii Rolno-Spożywczych przy PODR Szepietowo
 
NIEDZIELA, 6 października
10.00    Rozpoczęcie drugiego dnia Targów – tereny wystawowe
10.00 Konkursy: „Zgadnij co to za roślina?”, „Dziecko bezpieczne na wsi” – namiot PODR – tereny wystawowe
10.00 Konferencja: Prowadzenie pasieki w warunkach województwa podlaskiego – Adam Boguta – sala wykładowa PODR
11.00 Pokaz tłoczenia soków – Podlaskie Centrum Technologii Rolno-Spożywczych przy PODR Szepietowo
12.30 Rozstrzygnięcie konkursów: Najatrakcyjniejsze stoisko, Najbogatsza oferta, Hit Targów Ogrodniczych,
 
W programie również:
doradztwo rolnicze, pokaz królików rasowych, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, występy zespołów ludowych, produkty regionalne i ekologiczne
Zwiedzanie stoisk, oferta targowa – godz. 9.00 – 16.00

 

 

Odsłony : 637
Skip to content