„Bitwa Regionów” – finał konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich

wrz 27, 2019 | Aktualności

Już 29 września w Poznaniu odbędzie się finał„Bitwy Regionów” – konkursu kulinarnego organizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Bitwa Regionów” to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę z rodzimych produktów
i według własnej receptury. To już piąta edycja wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz kulinarnych rywalizacji Kół Gospodyń Wiejskich.

W „Bitwie Regionów” biorą udział drużyny składające się z maksymalnie trzech osób. Konkurs jest przeprowadzany w trzech etapach. Pierwszy to weryfikacja nadesłanych zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Drugi – przygotowanie i prezentacja potrawy przez zakwalifikowane zespoły podczas wojewódzkich półfinałów. Najlepszych 16 drużyn z całego kraju spotka się w trzecim etapie: finale w Poznaniu.

Konkurs jest wspaniałą okazją do popularyzacji bogactwa kuchni regionalnej w jej najlepszym wydaniu. W tym roku do udziału zgłosiła się rekordowa liczba blisko 800 drużyn reprezentujących zarówno młode stowarzyszenia, jak i koła o wieloletniej historii. Półfinałowe zmagania oglądały tysiące osób.

Finał „Bitwy Regionów” będzie miał miejsce 29 września br. podczas targów „Smaki Regionów” na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wstęp jest bezpłatny w godzinach 10.00-18.00. Ogłoszenie wyników konkursu „Bitwy Regionów” wraz z wręczeniem nagród jest przewidziane na godz. 15.30.
W finał zaangażowała się również Kancelaria Prezydenta RP – zwycięzcy „Bitwy Regionów” zostaną zaproszeni na spotkanie z Parą Prezydencką.

Więcej informacji o konkursie na stronie www.bitwaregionow.pl

KOWR

Odsłony : 271
Skip to content