„Odpoczywaj na wsi” – konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych

wrz 19, 2019 | Aktualności

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach projektu „Odpoczywaj na Wsi” organizuje ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Celem konkursu jest m. in. promowanie wśród uczniów wypoczynku na polskiej wsi i kreowanie wizerunku obszarów wiejskich jako turystycznego rynku oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje.

Konkurs będzie przebiegał w trzech etapach: szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Zadaniem konkursowym jest wykonanie przez uczniów pracy plastycznej w formacie A3 w dowolnej technice (rysunek, malarstwo, grafika) na temat wypoczynku na polskiej wsi, w szczególności z uwzględnieniem walorów naturalnych, dziedzictwa kulturowego i kulinarnego oraz różnorodności przyrodniczej obszarów wiejskich. Planowany termin realizacji konkursu to III-IV kwartał 2019 r.

Informacja dotycząca konkursu zostanie przekazana za pośrednictwem wojewódzkich kuratorów oświaty do dyrektorów szkół podstawowych w całej Polsce. Powołana przez dyrektora szkolna komisja konkursowa dokona wyboru trzech prac w dwóch grupach wiekowych: I grupa: klasy 0-III i II grupa : klasy IV-VIII i przekaże wyróżnione prace do 21 września 2019 r. do Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w województwie, na terenie którego leży szkoła. Zadaniem Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego jest powołanie przez dyrektora Wojewódzkiej Komisji Konkursowej, która wyłoni po trzech laureatów w dwóch kategoriach wiekowych. Najlepsze prace z obu kategorii zostaną przekazane do 18 października 2019 r. do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom szczebla krajowego odbędzie się 21 listopada2019 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym regulaminem konkursu „Odpoczywaj na Wsi”, dostępnym do pobrania poniżej.

Regulamin konkursu Odpoczywaj na wsi

Formularz zgłoszeniowy

Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela:

Sylwia Sikorska

Specjalista ds. promocji

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

tel. (86)275-89-02; 518-793-569;

e-mail: ssikorska@odr-szepietowo.pl

 

Odsłony : 328
Skip to content