Najnowsze „Wiadomości Rolnicze”

wrz 5, 2019 | Aktualności

Zapraszam do lektury wrześniowego wydania „Wiadomości Rolniczych”, którego tematem przewodnim jest kukurydza. Dowiecie się m.in.: dlaczego warto uprawiać kukurydzę,  jak dobrze zebrać kukurydzę na kiszonkę i jakie odmiany można zobaczyć na polu doświadczalnym Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Więcej informacji na ten temat możecie uzyskać podczas Podlaskiego Dnia Kukurydzy, który organizujemy 8 września w PODR Szepietowo. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.

Ponadto prezentujemy zwycięzców Podlaskiej Agroligi 2019, nagrodzonych w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo”, laureatów konkursów „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” i „Na wsi najlepiej”.

Warto przeczytać jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać dofinansowanie na zakup wapna nawozowego. Przeczytacie także o tym, kto może ubiegać się  o pomoc na inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000 i jakie warunki musi spełnić aby otrzymać dofinansowanie.

Jak w każdym wydaniu „Wiadomości Rolniczych” zamieszczamy ceny podstawowych środków do produkcji rolniczej – warto porównać ceny i wybrać najkorzystniejsze.

To tylko niektóre zagadnienia, które polecam waszej uwadze.

Zapraszam do lektury

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna „Wiadomości Rolniczych”

 

Uwaga!

Zmiana adresu Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Białymstoku

Aktualny adres:

  1. Kombatantów 4

15-110 Białystok

tel./fax 85 740 20 51 , tel. 85 740 20 54

e-mail: biaodr@zetobi.com.pl; bialystok@odr-szepietowo.pl

Odsłony : 298
Skip to content