Goście z Litwy w PODR Szepietowo

lip 19, 2019 | Aktualności

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie miał zaszczyt gościć delegację z Litwy. W jej skład wchodzili dyrektorzy i kierownicy Centrum Doradztwa Rolniczego na Litwie, Dyrektor z Ministerstwa Rolnictwa Litwy, przedstawiciele Zrzeszenia Agronomów Litwy oraz dziennikarze.

Celem wizyty było zapoznanie się z infrastrukturą szkoleniową służącą do przeprowadzania szkoleń z przetwórstwa żywności. Delegacja zwiedziła Podlaskie Centrum Technologii Rolno-Spożywczych, a technolodzy przetwórstwa PODR Szepietowo przedstawili dokładne programy szkoleń na wszystkich liniach technologicznych, w które wyposażona jest modelowa przetwórnia.

Ministerstwo Rolnictwa Litwy jest zainteresowane rozwojem małego przetwórstwa na Litwie. Zadania z tym związane zostały zlecone Centrum Doradztwa Rolniczego Litwy, które ma zająć się rozwojem przetwórstwa rolnego. Stąd wizyta delegacji litewskiej w województwie podlaskim, w którym jest wielu rolników zajmujących się przetwórstwem, a Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie przeprowadza szkolenia bezpośrednio związane z tą tematyką.

W programie wyjazdu były wizyty w podlaskich gospodarstwach, które w praktyce zajmują się przetwarzaniem żywności, co pozwoliło na żywo obserwować jak powstają lokalne produkty.

Odsłony : 292
Skip to content