W poszukiwaniu fitterów…

cze 28, 2019 | Aktualności

VI Podlaska Szkoła Młodych Hodowców dobiegła końca. Cztery dni nauki i pracy ze zwierzętami w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie kończą się dziś na ringu. Młodzież w wieku od 13 do 25 roku życia miała  możliwość nauczenia się prawidłowego przygotowania zwierząt oraz profesjonalnego pokazania ich na wystawie. Cykl nauki obejmował zwłaszcza: mycie, strzyżenie, żywienie, podstawy budowy zwierząt, prowadzenie zwierząt oraz wiele innych ważnych elementów sztuki fitterskiej.

Szkoleniowcami tegorocznej edycji byli: Elio Noci z Włoch, Mieczysław Kopiczko – PFHBiPM, Anna Strzyżewska – PFHBiPM oraz Bogdan Godlewski – SHIUZ Sp. z o.o. w Bydgoszczy. Nauczyciele zadbali o to by praca ze zwierzętami jak to zwykle bywa, była miła i przyjemna. Chętnie odpowiadali na pytania młodzieży oraz zwracali uwagę na ważne elementy pracy ze zwierzętami. Nauka miała swój finał na ringu oceniono wszystkie umiejętności uczestników i wybrano najlepszych.

Pokaz konkursowy wyłonił zwycięzców: w kategorii junior wygrała Joanna Kurzyna.

W kategorii senior najlepszy był Paweł Juszczyk natomiast najlepszym strzyżącym został Paweł Wierzbicki.

Najlepszym spośród najlepszych została Joanna Kurzyna.

Najlepsi fitterzy Podlaskiej Szkoły Młodych Hodowców zostali nagrodzeni, między innymi, możliwością uczestniczenia w Europejskiej Szkole Młodych Hodowców w Battice w Belgii, wyjazd został ufundowany przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Po emocjach związanych z wyborem najlepszych absolwentów Podlaskiej Szkoły Młodych Hodowców miała miejsce jeszcze jedna uroczystość. Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie Wojciech Mojkowski, Zastępca Dyrektora PODR Szepietowo Tadeusz Markowski i Wiceprezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka Krzysztof Banach złożyli podziękowania Katarzynie Piszczatowskiej inicjatorce oraz wieloletniej organizatorce tego przedsięwzięcia za wielkie zaangażowanie w rozwój Podlaskiej Szkoły Młodych Hodowców.

Sylwia Sikorska

zdjęcia: K. Kuteszko

Odsłony : 549
Skip to content