Rusza kolejna edycja Podlaskiej Szkoły Młodych Hodowców

cze 25, 2019 | Aktualności

W VI Podlaskiej Szkole Młodych Hodowców w dniach 25 – 28 czerwca 2019 roku, organizowanej przez Podlaski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka w Białymstoku z s. w Jeżewie Starym przy współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka, uczestniczyć będzie 19 uczestników. Na uwagę zasługuje fakt, że w tym roku będzie 7 młodych hodowczyń. Szkoła od I edycji cieszy się dużym zainteresowaniem i ciągle się rozwija. W tegorocznej edycji wiodącym instruktorem jest Elio Noci z Włoch. Podobnie jak w poprzedniej edycji szkoleniowcami będą również Mieczysław Kopiczko – PFHBiPM, Anna Strzyżewska – PFHBiPM oraz Bogdan Godlewski – SHIUZ Sp. z o.o. w Bydgoszczy. Województwo podlaskie ma kilku dobrych fitterów, ale to nie oznacza że nie ma potrzeby szkolenia kolejnych. PSMH jest formą wyszukiwania młodych talentów i szlifowania ich umiejętności.

Szkoła, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie obejmować przygotowanie legowiska na wystawie, podstawy mycia, strzyżenie, żywienie przed i w trakcie wystawy, podstawy opieki podczas wystawy, oprowadzania, procedury ringowe i zachowania na ringu, podstawy budowy bydła i  oceny eksterieru.

Uczestnicy – członkowie Podlaskiego Koła Młodych Hodowców, Mazowieckiego KMH, Lubelskiego KMH oraz Łódzkiego KHM w wieku od 13 do 24 lat, zostaną podzieleni na grupy wiekowe i w czasie trwania Szkoły będą mogli samodzielnie wykonywać poszczególne etapy przygotowania jałówek do Wystawy. Zostaną wyposażeni w wiedzę teoretyczną popartą praktycznymi warsztatami.  Szkolenie zakończy się pokazem konkursowym.

Marta Danilczuk

 

Odsłony : 228
Skip to content