Od nowego roku – nowe możliwości kształcenia zawodowego w Czyżewie

cze 25, 2019 | Aktualności

13 czerwca 2019 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem podpisana została umowa  na realizację projektu „Kompetentni zawodowcy w Czyżewie” . Realizacja projektu rozpocznie się 1 września nowego roku szkolnego. Liderem projektu jest Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma, partnerem Powiat Wysokomazowiecki, zaś realizatorem – Technikum w Czyżewie.  To do naszej szkoły trafią środki z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego w wysokości 866 487, 01 PLN. W podpisaniu umów uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Województwa Podlaskiego – Marszałek Województwa, Artur Kosicki oraz Wicemarszałek, Marek Olbryś, a także Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński i reprezentant Lidera – p. Kamil Pękala.

Całkowita wartość projektu wynosi 912 105,01 PLN. Środki te przeznaczone są na wsparcie m. in. w uzyskiwaniu nowych umiejętności zawodowych przez uczniów naszej szkoły, a więc m. in. różnego rodzaju bezpłatne kursy i płatne staże zawodowe. Nasi uczniowie będą mogli bezpłatnie uzyskać kwalifikacje kelnerskie, baristy czy barmana. Informatycy zbędą mogli uzyskać certyfikaty ECDL Standard oraz ECDL Advanced, jak również przejść kurs grafiki 3D. Agrobiznes zdobędzie np. uprawnienia kombajnisty a także ukończy certyfikowany kurs inseminacyjny. Wszyscy będą mogli zdobywać uprawnienia operatora wózków widłowych czy prawo jazdy kategorii B lub B+E. Uczniowie będą mogli także uczestniczyć w zajęciach dydaktyczno – wyrównawczych z matematyki, j. angielskiego oraz przedmiotów zawodowych. Znaczącą pozycję w budżecie stanowi doposażenie pracowni w nowoczesne pomoce multimedialne oraz wyposażenie w sprzęt niezbędny do realizacji podstawy programowej kształcenia w zawodach. W pracowni gastronomicznej pojawi się nowy piec konwekcyjno – parowy o wartości ok. 40 000 PLN. Pracownia przedmiotów zawodowych otrzyma 15 nowych komputerów. Do potrzeb kształcenia w zawodzie technik informatyk zakupiona zostanie drukarka 3D oraz LEGO Mindstorms EV3 Education do nauki programowania. Całkowicie zmodernizowana zostanie pracownia języków obcych, wyposażona w nowoczesny system kształcenia językowego.

To tylko niektóre z zadań, związanych z realizacją tego ciekawego projektu, przewidzianego na najbliższe 2 lata szkolne. Tak więc w nowym roku – nowe szanse dla wszystkich uczniów Technikum w Czyżewie!

Odsłony : 315
Skip to content