Mleczarnia ,,Spomlek” nagradza swoich najlepszych dostawców mleka

cze 14, 2019 | Aktualności

Mleczarnia ,,Spomlek” z Radzynia Podlaskiego, jak co roku, nagrodziła swoich najlepszych dostawców za miniony 2018 rok. W czołówce znaleźli się Mistrzowie Agroligi 2015-  rolnicy z woj. podlaskiego.

Podlascy rolnicy-  Anna i Sylwester Jaszczołtowie z miejscowości Jaszczołty w Gminie Grodzisk, powiat siemiatycki stanęli na szczycie najlepszych dostawców mleka w kategorii gospodarstwa duże (powyżej 360 tys. litrów mleka) w konkursie Gospodarstwo Roku 2018, organizowanego przez Spółdzielczą Mleczarnię ,,Spomlek” w Radzyniu Podlaskim. Zwycięzcy trzech kategorii (gospodarstwo małe – produkujące  od  50  tys. do  200  tys. litrów mleka rocznie, gospodarstwo średnie – do 360 tys. l rocznie oraz gospodarstwo duże – powyżej 360 tys. litrów mleka) uhonorowani zostali nagrodami, w tym nowoczesnymi samochodami marki Hyundai KONA.

Konkurs trwał 12 miesięcy. Dostawcy poddani zostali bardzo ścisłej ocenie według ustalonych kryteriów: jakość mikrobiologiczna i chemiczna surowca, wydajność mleka na podstawie oceny wartości użytkowej bydła, wielkość zakupu towarów z magazynu rolnego ,,Spomlek” w przeliczeniu na 1 litr mleka dostarczonego do Spółdzielni, jak również staż dostaw do Mleczarni.

Spośród grona 1200 uczestników, którzy przystąpili do konkursu zwycięzcami i zdobywcami nagrody głównej zostali:

  • Gospodarstwo duże: Anna i Sylwester Jaszczołt z Jaszczołtów (woj. podlaskie)
  • Gospodarstwo średnie: Halina i Marian Wierzchowscy z Żyłek (woj. lubelskie)
  • Gospodarstwo małe: Mieczysława i Jan Tylka z Tokarni (woj. podkarpackie)

Podczas gali konkursowej Prezes Spółdzielczej Mleczarni Spomlek Edward Bajko podkreślił, że organizowany konkurs ,,Gospodarstwo Roku” to forma podziękowania za wieloletnią pracę oraz zaangażowanie producentów.  Cieszy to, że z roku na rok obserwuje się, jak współpracujące z zakładem gospodarstwa pięknieją, jak zmieniają swój wizerunek. Są w coraz większym stopniu zmodernizowane i zaawansowane technologicznie. Udowadniają, że pod względem jakości i wydajności surowca oraz postępu technicznego reprezentują najwyższy, europejski poziom.

Anna Szeryńska

kierownik PZDR w Siemiatyczach

Odsłony : 306
Skip to content