O czym piszemy w czerwcowych „Wiadomościach Rolniczych”?

cze 7, 2019 | Aktualności

Tradycyjnie w ostatni weekend czerwca organizujemy w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym. Zapraszamy do Szepietowa. Będzie można zobaczyć najpiękniejsze zwierzęta hodowlane – wyniki pracy hodowlanej podlaskich rolników. Do Szepietowa przyjadą również firmy rolnicze z całej Polski. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i przedstawią bogatą ofertę targową. 29 i 30 czerwca Szepietowo stanie się rolniczą stolicą Podlasia. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem.

Ponadto, przypominamy, że ruszył nabór wniosków o wsparcie dla młodych rolników chcących samodzielnie rozpocząć gospodarowanie w ramach PROW 2014-2020. Wnioski można składać w Oddziałach Regionalnych ARiMR do 29 czerwca 2019 r. W tegorocznym naborze kwota premii wynosi 150 tys. zł. Można również składać wnioski na „Restrukturyzację małych gospodarstw”. Tegoroczny nabór posiada kilka znaczących zmian w porównaniu z poprzednim naborem o których piszemy na stronie 18.

Warto też przeczytać jakie informacje zawarte w rejestrze zwierząt gospodarskich udostępnia ARiMR.

Przedstawiamy ludzi przedsiębiorczych, którzy własne pasje i zainteresowania przekształcili w sposób na życie – przeczytacie o tym w dziale „U Sąsiada”. Podajemy przepisy na letnie desery, nadesłane przez nasze Czytelniczki.

Zachęcamy do kontaktu z redakcją – czekamy na Wasze uwagi, propozycje, przepisy kulinarne. Piszcie na adres: redakcja.wr@odr-szepietowo.pl. Najciekawsze zamieścimy na łamach „Wiadomości Rolniczych”.

Życzę miłej lektury

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna

Odsłony : 259
Skip to content