O czym piszemy w majowym wydaniu „Wiadomości Rolniczych”?

maj 13, 2019 | Aktualności

Zachęcamy do przeczytania relacji z Wiosennych Targów Ogrodniczych, które odbyły się w połowie kwietnia w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Tłumy zwiedzających i rekordowa liczba wystawców to bilans tegorocznych targów. Przypominamy, że kolejne targi połączone z Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych odbędą się tradycyjnie w ostatni weekend czerwca – już dziś warto zarezerwować pobyt w Szepietowie.

Ponadto w numerze przypominamy, że rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi, bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń mogą ubiegać się o przyznanie pomocy na inwestycje mające na celu odtworzenie produkcji rolnej. Nabór wniosków trwa do 28 czerwca 2019 r. – więcej na ten temat na stronie 18.

Warto też przeczytać o zawodowych sukcesach podlaskich rolników. Poznajcie Annę i Piotra Brulińskich z Łuniewa Małego w gminie Klukowo, których gospodarstwo zostało zgłoszone do konkursu WWF na „Rolnika Roku Regionu Morza Bałtyckiego 2019”. Polecam również wywiad z Małgorzatą i Krzysztofem Wojtachami, właścicielami masarni „Biebrzańskie Smaki”, którzy opowiedzą jak wytwarza się zdrowe produkty i zdobywa się uznanie klientów.

Wszystkich sympatyków bocianów chcących poznać  ich zwyczaje i ciekawostki z życia zapraszamy do przeczytania artykułu Jacka Karczewskiego pt. „Wspólny dom”.

Warto też przeczytać o właściwościach topinamburu i wypróbować przepisy naszych Czytelniczek. Mamy nadzieję, że po lekturze artykułu „Drugie życie starych przedmiotów” wykorzystacie pomysły Barbary Szeląg na aranżację własnego ogrodu.

To tylko wybrane tematy, które polecam Waszej uwadze.

Zachęcam do lektury

Anna Fatyga

Redaktor naczelna

Odsłony : 236
Skip to content