Pomoc finansowa dla producentów tytoniu lub trzody chlewnej

sty 15, 2019 | Aktualności

W dniach 14-25.01.2019 r. producenci tytoniu lub trzody chlewnej będą mogli składać wnioski o udzielenie pomocy finansowej w związku z nie otrzymaniem zapłaty za sprzedany tytoń lub sprzedane świnie. Dotyczy rolników, którzy nie otrzymali co najmniej raz takiej zapłaty w latach 2014-2017 z powodu ogłoszenia upadłości lub wszczęcia wtórnego postępowania upadłościowego, lub postanowienia o otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego wobec podmiotu, któremu ten tytoń bądź świnie zostały sprzedane. Sprzedaż mogła być dokonana bezpośrednio przez producenta rolnego lub za pośrednictwem grupy producentów.

O wsparcie finansowe mogą ubiegać się również grupy producentów suszu tytoniowego, które w latach 2014-2017 co najmniej raz nie otrzymały zapłaty za sprzedany tytoń z powodu ogłoszenia upadłości lub wszczęcia wtórnego postępowania upadłościowego, lub postanowienia o otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego wobec podmiotu, któremu ten tytoń został sprzedany.

Wnioski należy składać do biur powiatowych ARiMR.

Producenci trzody chlewnej mogą również złożyć jeszcze wnioski o wyrównanie kwoty dochodu za II półrocze 2018 roku lub IV kwartał 2018 r.

Agnieszka Bakun

PZDR Sokółka

Odsłony : 225
Skip to content