„Wiadomości Rolnicze” na podium

gru 4, 2018 | Aktualności, Brak kategorii

W konkursie na najlepsze czasopismo periodyczne wydawane przez wojewódzkie ośrodki doradztwa rolniczego „Wiadomości Rolnicze” zajęły trzecie miejsce. Po raz kolejny znaleźliśmy się w czołówce najlepszych wydawnictw.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 1 grudnia w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich podczas trwania Międzynarodowej Wystawy Rolniczej. Nagrody wręczył Jan Krzysztof Ardanowski Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wyniki konkursu

Komisja konkursowa przeprowadziła ocenę i wybrała najlepsze wydawnictwa wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego za 2017 rok. Do udziału w konkursie zgłosiło się  16 wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego.

W kategorii „Najlepsze czasopismo periodyczne”  równorzędne pierwsze miejsca zajęły: „Twój Doradca  Rolniczy Rynek” – Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu oraz „Lubelskie Aktualności Rolnicze” – Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w  Końskowoli.

Drugie miejsce przyznano  miesięcznikowi „Wieś Mazowiecka” z Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie.

Trzy równorzędne  III miejsca otrzymały:  „Wieś Kujawsko-Pomorska” z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, „Wiadomości Rolnicze” z Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie oraz „Zachodniopomorski Magazyn Rolniczy” z Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach

 W kategorii „Najlepsza publikacja tematyczna”

Dwa równorzędne I miejsca przyznano za wydawnictwa: „Innowacyjne rozwiązania w organizacji chowu bydła mięsnego” – Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie oraz „Innowacyjne metody ochrony w uprawach ekologicznych” – Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach.

II miejsce – „Relacje cenowe w rolnictwie w latach 2002-2016” – Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

Wyróżnienie przyznano za opracowanie „60 lat doradztwa rolniczego w Lubaniu” –Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu.

Od lat jesteśmy w czołówce najlepszych

To już 26. edycja konkursu na najlepsze czasopismo periodyczne wydawane przez ośrodki doradztwa rolniczego. Od początku ocenie komisji poddajemy „Wiadomości Rolnicze”.

Pięciokrotnie byliśmy najlepsi, sześciokrotnie zdobyliśmy drugą pozycję, czterokrotnie zasłużyliśmy na trzecią lokatę, sześciokrotnie komisja przyznała nam wyróżnienie. W sumie 21 razy zostaliśmy docenieni przez jury.

Wysokie lokaty, które zajmujemy to nagroda przyznana wszystkim, którzy tworzą nasze pismo: wydawcy, zespołowi redakcyjnemu, autorom tekstów oraz bohaterom naszych artykułów i Wam drodzy Czytelnicy.

Wszystkim serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do czytania, oceny naszego pisma oraz podzielenia się swoimi uwagami i spostrzeżeniami z redakcją i czytelnikami „Wiadomości Rolniczych”.

Już dziś zadbajcie o prenumeratę „Wiadomości Rolniczych” na przyszły rok – to jedyny sposób, aby regularnie otrzymywać nasze pismo.

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna „Wiadomości Rolniczych”

Odsłony : 426
Skip to content