Sprawdź o czym piszemy w listopadowych „Wiadomościach Rolniczych”

lis 15, 2018 | Aktualności

Zachęcamy do przeczytania najnowszego wydania naszego pisma, w których przedstawiamy m.in.  relację z Jesiennych Targów Ogrodniczych, które odbyły się na początku października w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Przeczytacie również o spotkaniu kobiet, które czynnie udzielają się w sektorze rolniczym. Prezentujemy także tegoroczne podlaskie „Perły” kulinarne”

.

Czy konopie włókniste wrócą do łask? – o tym pisze Katarzyna Wielgusz z Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich. Może warto zastanowić się nad ich uprawą?

Polecamy artykuł dotyczący programu „Czyste powietrze”, który ma na celu zapobieganie lub ograniczenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń przenikających do atmosfery emitowanych przez budynki jednorodzinne.  Trwa nabór wniosków o dopłaty w tym programie. Z dofinansowania mogą skorzystać osoby fizyczne, które zdecydują się na wymianę źródeł ciepła lub m.in. termomodernizację budynku jednorodzinnego. Maksymalna dotacja może sięgnąć, aż 90% kosztów kwalifikowanych – więcej informacji w artykule.

Czy handlowanie na bazarku to odpowiednie zajęcie dla producenta żywności? Jakich specjałów powinniśmy szukać na ryneczku? – odpowiedzi znajdziemy w artykule „Rarytasy na lokalnym rynku”.

Jak, w każdym numerze przedstawiamy ceny podstawowych produktów do produkcji rolnej, prezentujemy pasje naszych Czytelników oraz polecamy sprawdzone przepisy kulinarne.

Zachęcam do lektury

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna „Wiadomości Rolniczych”

Odsłony : 221
Skip to content