Targi Ogrodnicze „Jesień w sadzie i ogrodzie” i Targi Leśne za nami

paź 7, 2018 | Aktualności

Dwudziesta piąta edycja Targów Ogrodniczych „Jesień w sadzie i ogrodzie”, organizowanych przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie dobiegła końca.

Na odwiedzających czekały stoiska oferujące materiał szkółkarski, rośliny ogrodowe, kwiaty doniczkowe, szeroka oferta cebulek kwiatowych, nasion, ziół oraz nawozów, owoce, warzywa i wiele, wiele innych ciekawych rzeczy. Ekspozycję targową wzbogaciła szeroka oferta narzędzi i maszyn ogrodniczych oraz stoiska z małą architekturą ogrodową. Spośród materiału ozdobnego chętnie kupowano rośliny, które ożywią ogrody jesienią i zimą tj. wrzosy, berberysy, ogniki.

„Hitem Targów” zostały fontanny ogrodowe firmy DELIS – Artur Ferenc z Zabrza. Każda z fontann jest jednym modułem, dzięki czemu nie potrzebuje stałego podłączenia do wody, czy kopania zbiornika. W każdej chwili można ją przestawić, przenieść na taras lub balkon a nawet ustawić w salonie. Wystarczy wlać do zbiornika odpowiednią ilość wody i podłączyć do prądu.

W kategorii „Najatrakcyjniejsze stoisko” nagrodę przyznano firmie HYDROFAST Sp. z o.o. z Białegostoku. Przedsiębiorstwo produkuje, sprzedaje i świadczy usługi w branży przemysłu leśnego i budowlanego. Oferta firmy to: zabudowy samochodów ciężarowych pod potrzeby prac leśnych, przyczepy leśne do zrywki drewna, żurawie leśne i budowlane. Na stoisku zaprezentowane przykłady takich samochodów oraz budowane od podstaw przyczepy do zrywki.

Nagrodę „Najbogatsza oferta” przyznano Gospodarstwu Ogrodniczemu Krystyny i Tomasza Porowskich z miejscowości Osnówka-Wyręby. Wystawcy zaoferowali bogaty asortyment materiału szkółkarskiego truskawek, jabłka, gruszki, pomidory, rzodkiewki, czosnek, orzechy włoskie oraz przetwory z warzyw i owoców w ramach rolniczego handlu detalicznego.

Równolegle z Targami Ogrodniczymi odbyły się Targi Leśne. Wystawcy zaprezentowali ciężki sprzęt do pozyskiwania i obróbki drewna. Podczas Targów odbyła się również konferencja pszczelarska na temat żywienia pszczół i roli składników pokarmowych w zrównoważonej hodowli pszczół, która poprowadzi mgr inż. Piotr Nowotnik. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również wystawa królików.

Jak co roku podczas Jesiennych Targów ogrodniczych przeprowadzony został konkurs „Zgadnij co to za roślina?”. Licznie przybyli zwiedzający, pragnący sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości nasadzeń otrzymywali bardzo atrakcyjne nagrody.

Tegoroczne edycja Targów to był również czas uhonorowania ciężkiej pracy na rzecz rozwoju podlaskiego rolnictwa. Mirosława Jaroszewicz-Łojewska Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Środowiska Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego wręczyła odznaki honorowe Zasłużony dla rolnictwa. Zastępca Dyrektora PODR Tadeusz Markowski wręczył statuetki Vigora Krzysztofowi Jaworowskiemu Dyrektorowi OR KRUS w Białymstoku za wieloletnią i owocną współpracę oraz ks. Tadeuszowi Olszewskiemu Dyrektorowi CemSpesMediaGroup za promocję podlaskiego rolnictwa.

Na szepietowskich targach tradycyjnie już furorę robiły regionalne przysmaki i rękodzieło, kupowano również miody z podlaskich pasiek.

Anna Kostro

spec. ds. promocji

fot: W. Cieszkowska, K. Kuteszko

Odsłony : 346
Skip to content