Najnowsze „Wiadomości Rolnicze”

wrz 6, 2018 | Aktualności

Zachęcamy do lektury wrześniowego numeru „Wiadomości Rolniczych” . W związku z Podlaskim Dniem Kukurydzy dużo miejsca poświęcamy „królowej  pasz” – kukurydzy.

Ponadto przedstawiamy historię Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. To już 70 lat jesteśmy z Wami, drodzy rolnicy. Ta piękna rocznica jest okazją do wspomnień, podsumowań i refleksji. Pamiętajmy, że doradztwo rolnicze to przede wszystkim ludzie, którzy pracują i pracowali na przestrzeni lat i swoją pracą przyczynili się do rozkwitu podlaskiej wsi. Z okazji jubileuszu zachęcam do podzielenia się wspomnieniami, np. z pobytu w Szepietowie, współpracy z  naszymi doradcami, ale także  anegdotami lub zwykłymi wydarzeniami związanymi z naszą pracą. Przesyłajcie swoje refleksje na adres: redakcja.wr@odr-szepietowo.pl, lub tradycyjną pocztą – powstanie w ten sposób wyjątkowa, jubileuszowa Księga Pamiątkowa, którą opublikujemy na łamach naszego pisma.

Przypominamy, że już po raz trzeci rolnicy, którzy zdecydują się przekazać swoje gospodarstwo innemu rolnikowi, będą mogli skorzystać z działania „Płatności na rzecz rolników kwalifikujących się do systemu dla małych gospodarstw, którzy trwale przekazali swoje gospodarstwo innemu rolnikowi”. Proponowany termin naboru przewidziany jest na wrzesień. Warto przeczytać jakie warunki trzeba spełnić aby skorzystać z dofinansowania.

Na początku lipca weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie przyjęcia „Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu”, czyli tzw. programu azotanowego. Co to oznacza dla rolnika? – przeczytacie we wrześniowych „Wiadomościach Rolniczych”.

To tylko niektóre tematy, które poruszamy na łamach czasopisma. Zachęcamy do lektury i kontaktu z redakcją.

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna „Wiadomości Rolniczych”

Odsłony : 310
Skip to content