Najnowsze „Wiadomości Rolnicze”

sie 1, 2018 | Aktualności

Zachęcamy do przeczytania nowego, lipcowo-sierpniowego numeru „Wiadomości Rolniczych”. Znajdziecie w nich relację z  Wystawy Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym. W tym roku do Szepietowa przyjechali hodowcy bydła z całej Polski, aby zaprezentować swoje osiągnięcia hodowlane. Wystawę odwiedziło tysiące zwiedzających. Swoją obecnością zaszczycił nas Jan Krzysztof Ardanowski Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W czerwcu, w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyła się jubileuszowa Gala AgroLigi. Była to już 25. edycja konkursu, który promuje przedsiębiorców działających w branży rolno-spożywczej oraz wyróżniających się rolników – więcej na ten temat na stronie 12.

Szczególnie polecamy artykuł „Wspólnie łatwiej”, którym przedstawiamy zasady przyznawania pomocy grupom producenckim. Pamiętajcie, ze nabór trwa do 14 września.

Hodowców bydła mlecznego zapewne zainteresuje artykuł dotyczący technologicznych uwarunkowań żywienia bydła mlecznego, a rolników uprawiających zboża – artykuły dotyczące plonowania odmian żyta i jęczmienia ozimego.

To tylko niektóre tematy, które poruszamy na łamach pisma  Zachęcamy do lektury i do kontaktu z redakcją – podzielcie się swoim osiągnięciami, pomysłami. Czekamy także na przepisy kulinarne – najciekawsze opublikujemy na łamach „Wiadomości Rolniczych”.

Życzę miłej lektury

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna

Odsłony : 319
Skip to content