Wizyta w Instytucie

cze 8, 2018 | Aktualności

Doradcy Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie 6 czerwca odwiedzili Terenową Stację Doświadczalną Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego w Białymstoku. Była to wizyta zaplanowana w ramach Dni Otwartych w IOR-PIB w Poznaniu, które odbywają się pod hasłem „7 dni z IOR-em”.

Gości powitała prof. dr hab. Bożena Łozowicka – Dyrektor Instytutu Ochrony Roślin – PIB, która podkreśliła ważną rolę Instytutu Ochrony Roślin – PIB w  polskim rolnictwie.

Doradcy, rolnicy i osoby zainteresowane problematyką współczesnej ochrony roślin mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć nowoczesne laboratoria i zapoznać się z tematyką prowadzonych badań oraz z najnowszymi osiągnięciami nauki wdrażanymi do praktyki rolniczej, np. z zasadą funkcjonowania „Platformy Sygnalizacji Agrofagów”.

IOR-PIB od ponad 60 lat dba o wysokie  i dobrej jakości plony. Dzięki realizowaniu interdyscyplinarnych badań naukowych oraz doświadczeń dostarcza polskiemu rolnictwu aktualne zalecenia ochrony roślin. Dla pracowników Instytutu szczególnie ważne są aktualne potrzeby polskich rolników w zakresie szeroko rozumianej ochrony roślin. Do tych potrzeb dostosowywane są kierunki i działalności naukowo-badawcze.

Anna Fatyga

Odsłony : 354
Skip to content