Poznaj najnowsze wiadomości

cze 7, 2018 | Aktualności

Zapraszamy do przeczytania czerwcowych „Wiadomości Rolniczych”, poświęconych Wystawie Zwierząt Hodowlanych, która odbędzie się w ostatni weekend czerwca w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Już po raz dwudziesty piąty spotkamy się w Szepietowie na jednej z największych imprez hodowlanych w kraju. W tym roku na szepietowskiej Agroarenie odbędzie się również dziesiąta Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego. Wystawa wyróżnia się imponującą frekwencją rolników, rekordową liczbą wystawców i wspaniałą atmosferą. Hodowcy z całego kraju zaprezentują najpiękniejsze okazy zwierząt hodowlanych. Na terenach wystawowych zobaczymy najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne dla rolnictwa, sprzęt i środki do produkcji rolniczej.

Wystawie Zwierząt Hodowlanych towarzyszą Dni z Doradztwem Rolniczym, które w tym roku są szczególnym świętem rolników i doradców, ponieważ odbywają się w roku jubileuszowym powstania Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Ale to nie wszystko co przygotowaliśmy na czerwiec. Rusza nabór na „Restrukturyzację małych gospodarstw”. Można otrzymać bezzwrotną premię w wysokości 60 tys. zł. Warto zapoznać się ze szczegółami.

Rozpoczyna się rywalizacja w konkursie Podlaska AgroLiga 2018. W tym roku ośmiu rolników i cztery firmy będą walczyły o miano mistrzów – więcej o kandydatach piszemy w dziale „U sąsiada”.

A jeśli chcesz samodzielnie zrobić pierekaczewnik zajrzyj na stronę  46 – tam znajdziesz przepis na tę tradycyjną potrawę tatarską.

To tylko niektóre tematy, które poruszamy w czerwcowym wydaniu „Wiadomości Rolniczych”.

Zachęcamy do lektury.

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna

Odsłony : 311
Skip to content