Najnowsze wydanie „Wiadomości Rolniczych”

maj 8, 2018 | Aktualności

Do rąk Czytelników trafił majowy numer „Wiadomości Rolniczych”, a w nim m.in. artykuły z zakresu użytków zielonych – podpowiadamy kiedy należy wykonać pierwszy pokos trawy i jak rozpoznać łąki selernicowe.

Przedstawiamy relację z Wiosennych Targów Ogrodniczych i Pszczelarskich, które odbyły się pod koniec kwietnia w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. To pierwsza z zaplanowanych w tym roku przez Ośrodek impreza targowo-wystawiennicza, przygotowana z myślą o rolnikach i mieszkańcach obszarów wiejskich. Przed nami kolejna. Już 13 maja zapraszamy na „Zieloną Galę” i Targi Budownictwa Wiejskiego.

Przedstawiamy ludzi przedsiębiorczych, m.in. Bożenę i Waldemara Łońskich z Jeńk w gminie Sokoły, którzy zostali zgłoszeni do konkursu organizowanego przez WWF Polska „Rolnik Roku Regionu Morza Bałtyckiego”, oraz Edytę i Grzegorza Antoń, którzy przeprowadzili się ze stolicy do Wiżajn, aby swoje życie związać z rolnictwem. Pokazujemy także inicjatywy podejmowane we wsi Brzozowa w gminie Jaświły, powiat moniecki.

Jak zwykle zamieszczamy propozycje kulinarne. Zachęcam wszystkich Czytelników do podzielenia się przepisami. Adres redakcji jest do Waszej dyspozycji. Najciekawsze propozycje opublikujemy w „Wiadomościach Rolniczych”.

Życzę miłej lektury

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna

Odsłony : 324
Skip to content