Z koniem za pan brat

kwi 25, 2018 | Archiwum aktualności

W niedziele 6 października odbył się festyn „Z koniem za pan brat” w miejscowości Putkowice Nadolne, gm. Drohiczyn.

Imprezę rozpoczęła Msza Święta w kościele parafialnym pw. Piotra i Pawła w Śledzianowie, po której odbyło się poświęcenie koni i przejazd połączony z paradą zaprzęgów na miejsce festynu. Zaprezentowano łącznie 16 koni różnych ras będących własnością członków stowarzyszenia.

Na łąkach w bliskim sąsiedztwie rzeki Bug został urządzony tor przeszkód, na którym ścigali się jeźdźcy na koniach wierzchem, zaprzęgi jednokonne i dwukonne. Dodatkową atrakcją były wyścigi zaprzęgów na torze przeszkód z samochodem terenowym, oraz nowoczesnym ciągnikiem rolniczym. Zorganizowano także pokaz prac polowych sprzętem konnym tj. orkę pługiem jednoskibowyn bezkoleśnym oraz kultywatorowanie pola. Swoje umiejętności w orce zaprezentowali min.: dyrektor PODR w Szepietowie, starosta siemiatycki, burmistrz Drohiczyna, wójt Perlejewa, proboszcz parafii w Śledzianowie oraz chętni rolnicy.

Na zakończenie wszystkich uczestników festynu zaproszono na wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek i idegustacją regionalnych specjałów.

W czasie festynu przygrywała miejscowa kapela ludowa, a przejażdżkom furmankami, bryczkami oraz wierzchem sprzyjało piękne październikowe słońce.

Organizatorem festynu było nowoutworzone stowarzyszenie „Koń Nadbużański” z siedzibą w Putkowicach Nadolnych gm. Drohiczyn oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych UM Drohiczyn, przy współudziale burmistrza oraz Miejskiego Domu Kultury.

Piotr Kryński

Skip to content