XIX Targi Turystyki i Wypoczynku LATO 2014

kwi 25, 2018 | Archiwum aktualności

Dzięki współpracy z LGD „Kraina Bobra”, Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego wziął udział w Targach Lato 2014, w trakcie których zaprezentował i promował ofertę gospodarstw agroturystycznych z którymi stale współpracuje.

Targi odbywały się w dniach 4-6 kwietnia 2014 r. i połączone były z Targami Regionalia i Agroturystyka. Specjalistka PODR – Joanna Czarkowska, udzielała informacji, gdzie i w jakich kwaterach można ciekawie spędzić wypoczynek w naszym województwie.

Uczestnictwo w Targach to efekt projektu Produkt Lokalny Atrakcją Agroturystyczną (PLAT), realizowanego wspólnie przez Lokalną Grupę Działania (LGD) Kraina Bobra i Stowarzyszenie N.A.R.E.W. z województwa podlaskiego oraz LGD Regionu Kozła z woj. lubuskiego.

Targi były doskonałą okazją do zaprezentowania atrakcji turystycznych naszych regionów oraz promocji lokalnych produktów kulinarnych. W ich trakcie organizowane były degustacje smakołyków z terenu każdej z grup uczestniczących w projekcie. Odwiedzający stoisko częstowani byli charakterystycznymi produktami lokalnymi: palcówką, kiszką i babką ziemniaczaną, domowymi wędlinami oraz słodkimi wypiekami. Dzięki ciekawej ekspozycji rękodzieła w postaci figurek par szlacheckich, bobrów i innych zwierząt oraz kolorowych makatek, stoisko przyciągało zwiedzających i należało do jednych z najciekawszych.

Ponadto wielu odwiedzających dopytywało się o ciekawe miejsca do zwiedzenia na terenie działania wspomnianych LGD-ów i województw. Zainteresowani otrzymywali odpowiednie wydawnictwa tematyczne oraz materiały promocyjne przygotowane w ramach projektu.

Dodatkową atrakcją na stoisku była kapela koźlarska, która przygrywała zwiedzającym przez całe Targi.

 

Skip to content