Wojsko pomoże przy ASF

kwi 25, 2018 | Archiwum aktualności

W dniu 28 października Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski poinformował o nowych działaniach podejmowanych w związku z Afrykańskim Pomorem Świń. Od 3 listopada na terenie powiatów: białostockiego, bielskiego, monieckiego, siemiatyckiego, sokólskiego i hajnowskiego; służby weterynaryjne, leśne i Siły Zbrojne RP będą prowadziły poszukiwania padłych dzików w wybranych lasach. Łącznie zaangażowanych będzie ok. 90 żołnierzy. Działania potrwają do 10 listopada 2016 roku.

Jest to kolejne działanie podjęte przez Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim.W dniach 20-23 października miała miejsce inwentaryzacja prowadzona pod nadzorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, w którą zaangażowali się również pracownicy PODR Szepietowo.

Do tej pory w województwie podlaskim odnotowano 16 ognisk ASF w stadach świń i 116 przypadków ASF u dzików. Więcej informacji na temat ASF i bioasekuracji w gospodarstwach rolnych można uzyskać w zakładce „ASF” na stronie PODR Szepietowo oraz u doradców w każdym Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego.

 

Wawrzyniec Wichrowski

PZDR Bielsk Podlaski

Skip to content