Slide
waskiwzh2022

Rozdano tytuły mistrzów krajowej Agroligi 2014

kw. 25, 2018 | Archiwum aktualności

Gala krajowej Agroligi 2014 odbyła się 18 czerwca 2015 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Reprezentanci województwa podlaskiego w kategorii firmy, Mistrzowie Podlaskiej Agroligi 2014, firma PHU „Gama” z Wysokiego Mazowieckiego zostala wicemistrzem Krajowej Agroligii 2014. Podlascy Mistrzowie w kategorii rolnicy Grażyna i Dariusz Putkowscy z Rotek, (gm. Siemiatycze) zostali laureatami konkursu.

Konkurs organizowany jest na szczeblu wojewódzkim przez Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego, zaś na szczeblu krajowym – przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP we współpracy ze Stowarzyszeniem AgroBiznesKlub. Finałowe grono lauretaów tworzą najlepsi rolnicy i najlepsi przedsiębiorcy, którzy zwyciężyli w wojewódzkich etapach Agroligi w Polsce.

Mistrzem Krajowym Agroligi 2014 w kategorii Rolnicy zostali:

Barbara i Ryszard Grzesik, którzy prowadzą blisko 20-hekatorową szkółkę roślin ozdobnych Eko-Garten w Lipnicy Górnej w Małopolsce.

Mistrzem krajowym w kategorii Firmy została:

firma Nowalijka Piotr Wychowałek z Piotrkowa Trybunalskiego. To jedno z największych przedsiębiorstw w branży owocowo-warzywnej w Polsce, od niedawna produkuje warzywa w najnowocześniejszej w Europie szklarni z uprawą hydroponiczną wykorzystującą wodę deszczową bez użycia pestycydów.

Podczas gali wyróżniono także 15 rolników oraz 16 firm.

Wszyscy laureaci otrzymali listy gratulacyjne od Prezydenta RP oraz listy gratulacyjne od Wicepremiera, Ministra Gospodarki i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dodatkowo wręczono im dyplomy i puchary.

szepietowscy wicemistrz

putkowscy

wspolne

Anna Fatyga

ZWYCIĘZCY

Ogólnopolskiego Konkursu AgroLiga 2014

KATEGORIA ROLNICY

MISTRZ KRAJOWY

Barbara i Ryszard Grzesik Eko-Garten

Lipnica Górna, woj. małopolskie

I WICEMISTRZ KRAJOWY

Monika i Grzegorz Tuszyńscy

Otrębusy, woj. mazowieckie

Wiesława i Zdzisław Korzenieccy

Budzewo, woj. warmińsko-mazurskie

WICEMISTRZOWIE KRAJOWI

Ewa i Ryszard Kruzińscy

Okonin, woj. kujawsko-pomorskie

Adrian Kałkus

Olszowiec, woj. lubelskie

Ewa i Franciszek Marciniak

Goszczanów, woj. łódzkie

Teresa i Jan Drabina

Czerniejewo, woj. wielkopolskie

LAUREACI KRAJOWI

Jolanta i Janusz Sroka

Pyskowice, woj. dolnośląskie

Magdalena i Leopold Świderscy

Rogoziniec, woj. lubuskie

Ewa i Sebastian Stachelek

Lucyna i Marian Stachelek

Lubrza, woj. opolskie

Magdalena i Wojciech Bania

Rzędzianowice, woj. podkarpackie

Grażyna i Dariusz Putkowscy

Rotki, woj. podlaskie

Magdalena i Marek Mokwa

Subkowy, woj. pomorskie

Sylwia i Roman Gabryś

Mnich, woj. śląskie

Marzena i Łukasz Kieras

Komorów, woj. świętokrzyskie

Lidia Ordysińska

Wołczkowo, woj. zachodniopomorskie

KATEGORIA FIRMY

MISTRZ KRAJOWY

F.H. NOWALIJKA Piotr Wychowałek

Piotrków Trybunalski, woj. łódzkie

I WICEMISTRZ KRAJOWY

Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik”

A. i J. Kasztelewicz
Stróże, woj. małopolskie

FOSFAN S.A.

Szczecin, woj. zachodniopomorskie

WICEMISTRZOWIE KRAJOWI

RUNOLAND Sp. z o.o. Sp. J.

Góra, woj. dolnośląskie

Fructoplant Sp. z o.o.

Gąbin, woj. mazowieckie

P.H.U. GAMA Szepietowscy Sp. J.

Wysokie Mazowieckie, woj. podlaskie

Szymkowiak

Grupa Producentów Drobiu Sp. z o.o.

Dębienko, woj. wielkopolskie

AGOS GROUP Marek Zientecki

Międzyrzecz, woj. lubuskie

LAUREACI KRAJOWI

Zakład Masarsko Wędliniarski

SMAKOSZ

Bądkowo, woj. kujawsko-pomorskie

FAST-CHEM

Stanisław Fabrowski

Mircze, woj. lubelskie

Top Farms Głubczyce Sp. z o.o.

Głubczyce, woj. opolskie

HORTINO ZPOW Sp. z o.o.

Leżajsk, woj. podkarpackie

Fundacja Polska Farma Ekologiczna

ECOFARM

Małkowo, woj. pomorskie

Zakład Masarski „Więcek” Sp.J.

Adolf, Dariusz, Klaudiusz Więcek

Psary, woj. śląskie

Masarnia „Pod Lasem”

Anna Wiklak

Kapałów, woj. świętokrzyskie

WARMEX Sp. z o.o.

Wielbark, woj. warmińsko-mazurskie

 

Skip to content