Podlaska Agroliga 2014

kwi 25, 2018 | Archiwum aktualności

Uroczysta gala konkursu Podlaska Agroliga odbyła się 10 lipca w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. Tytuł Mistrza Podlaskiej Agroligii w kategorii Rolnicy zdobyli Grażyna i Dariusz Putkowscy z miejscowości Rotki, gm. Drohiczyn, pow. siemiatycki. Natomiast firma PHU „GAMA” Szepietowscy sp. j. z Wysokiego Mazowieckiego zdobyła tytuł Mistrza Podlaskiej AgroLigi w kategorii Firma.

logo ksow 495 

Konkurs co roku wyłania liderów agrobiznesu w kategorii gospodarstwa rolne i przedsiębiorstwa. W tegorocznej edycji wzięło udział dwanaście gospodarstw i dwie firmy. O tytuł mistrza ubiegały się gospodarstwa i firmy z dokończonymi inwestycjami, rentowne, wyróżniające się wysoką efektywnością produkcji w skali województwa i kraju.

Tytuł najlepszych rolników otrzymali Grażyna i Dariusz Putkowscy z miejscowości Rotki w gminie Drohiczyn. Małżeństwo prowadzi ponad 43-hekatore gospodarstwo rolne ukierunkowane na produkcję mleka wysokiej jakości. Roczna sprzedaż mleka wynosi 240 tys. litrów. Z powodzeniem podejmują nowe wyzwania. Uruchomili działalność przetwórczą na bazie gospodarstwa. Obecnie produkują tradycyjne, mięsne wyroby wędliniarskie i przetwarzają mleko.

Mistrzem wśród firm została firma PHU „GAMA” Szepietowscy sp. j. z Wysokiego Mazowieckiego. Firma zajmuje się na wyposażeniem obór i kompleksową obsługą gospodarstw rolnych specjalizujących się w produkcji mleka. Rozwój firmy postępuję w kierunku wprowadzenia na rynek nowoczesnych, zautomatyzowanych technik w produkcji zwierzęcej. Oprócz maszyn rolniczych i rządzeń do produkcji zwierzęcej, firma proponuje swoim klientom świetliki o lekkiej konstrukcji i okna przesuwane wykonane z poliwęglanu.

Uroczysta Gala Podlaskiej Agroligi była uwieńczeniem ciężkiej pracy rolników i przedsiębiorców biorących udział w konkursie. Trofea i dyplomy wręczyli Wojciech Dzierzgowski wicewojewoda podlaski, Walenty Korycki wicemarszałek województwa podlaskiego, Ewa Kulikowska dyrektor Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku, Jan Zalewski dyrektor PODR w Szepietowie wraz z zastępcą Markiem Skarżyńskim. Wysiłki finalistów doceniły również instytucje związane z rolnikami, przedstawiciele samorządów oraz firmy współpracujące z laureatami.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Finał Agroligi uświetnił występ Szkoły Tańca „KADRYL” Justyna&Gracjan z Białegostoku i koncert skrzypcowy Marcina Roszkowskiego.

Mistrzowie Podlaskiej Agroligi wezmą udział w finałach krajowych konkursu, który organizowany jest przez Redakcję Audycji Rolnych Programu 1 TVP, we współpracy ze Stowarzyszeniem AgroBiznesKlub, zrzeszającym wielu laureatów AgroLigi z poprzednich lat.

Seminarium podsumowujące konkurs Podlaska Agroliga 2014 było współfinansowane ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

                                                                      

Laureaci konkursu Podlaska Agroliga 2014

Kategoria rolnicy

  • Mistrz Podlaskiej Agroligi 2014 – Grażyna i Dariusz Putkowscy, zam. Rotki, gm. Drohiczyn, pow. siemiatycki
  • I Wicemistrz Podlaskiej Agroligi 2014 – Bożena i Adam Aramowiczowie, zam. Piątak, gm. Suchowola, pow. sokólski
  • II Wicemistrz Podlaskiej Agroligi 2014 – Bogusław Tyczkowski, zam. Półkoty, gm. Sejny, pow. sejneński

Laureaci Podlaskiej Agroligi 2014

– Lida i Marek Wiszniewscy, zam. Janówka, gm. Augustów, pow. augustowski

– Zbigniew i Janusz Jabłonowscy, zam. Bokiny, gm. Łapy, pow. białostocki

– Ewa i Piotr Nazarko, zam. Sielc, gm. Boćki, pow. bielski

– Aldona i Antoni Kiełczewscy, zam. Słucz, gm. Radziłów, pow. grajewski

– Bożena i Marek Dmitrukowie, zam. Kuraszewo, gm. Czyże, pow. hajnowski

– Iwona i Kamil Mieczkowscy, zam. Filipki Duże, gm. Kolno, pow. kolneński

– Bożena i Wiesław Czajkowscy, zam. Dębina, gm. Krypno, pow. moniecki

– Sylwia i Paweł Sobolewscy, zam. Wasilówka, gm. Raczki, pow. suwalski

– Agata i Michał Zienkiewiczowie, zam. Mężenin, gm. Rutki, pow. zambrowski

Kategoria firmy

  • Mistrz Podlaskiej Agroligi 2014 – P.H.U. „GAMA” Szepietowscy sp. j., ul. Przemysłowa 5, 18-200,Wysokie Mazowieckie
  • Wicemistrz Podlaskiej Agroligi 2014 – PHU Marpasz Marek Zabielski, Korytki 6, gm. Jedwabne, pow. łomżyński

 Katarzyna Jamiołkowska

Skip to content