Przeczytaj październikowe „Wiadomości Rolnicze”

kwi 25, 2018 | Archiwum aktualności

W tym numerze piszemy m.in. o uprawie pasowej kukurydzy i pszenżyta ozimego, o jesiennym zwalczaniu chwastów w zbożach ozimych. Ale to nie wszystko.

okladka 10

Podajemy wyniki konkursów na „Bezpieczna obsługa zwierząt gospodarskich” , Bezpieczne gospodarstwo rolne oraz prezentujemy zdobywców tegorocznych „Pereł 2016” – nagród przyznawanych w konkursie Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów. W tym roku, trzy produkty w województwa podlaskiego zdobyły te prestiżowe wyróżnienie.

Szczególnie polecamy artykuł dotyczący premii na restrukturyzację małych gospodarstw. Na jaką pomoc mogą liczyć rolnicy ograniczający produkcję mleka przeczytacie na stronie 38.

W październiku robimy ogrodowe porządki – sadzimy przesadzamy, rozmnażamy i nawozimy. Co należy zrobić aby ogród wiosna wyglądał cudownie przeczytacie w artykułach zamieszczonych w dziale „W domu i ogrodzie”. Jak w każdym numerze jest coś dla podniebienia. Tym razem są to specjały z grzybami polecane przez Małgorzatę Ostapowicz z Kryłatki.

Zachęcamy do kontaktu z redakcją – piszcie, pytajcie, podpowiadajcie tematy o których chcielibyście przeczytać w Wiadomościach Rolniczych, zamieszczajcie ogłoszenia. Do waszej dyspozycji są e-mail redakcja.wr@odr-szepietowo.pl i tel. 86 2758906.

Czekamy na Wasze propozycje

Życzę miłej lektury

Anna Fatyga

Redaktor naczelna

Skip to content