Padł rekord w Szepietowie

kwi 25, 2018 | Archiwum aktualności

W ostatnią sobotę i niedzielę czerwca Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie był rolniczą stolicą nie tylko Podlasia, ale i Polski – powiedział na otwarciu VIII Ogólnopolskiej Wystawy Bydła Hodowlanego i XXI Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym Marek Sawicki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Agroarenę PODR w Szepietowie, przez dwa dni (28 i 29 czerwca) odwiedziło ponad 100 tys. osób. To rekord w historii szepietowskich imprez.

Szepietowo gościło hodowców, rolników, instytucje i firmy działające w rolnictwie i jego otoczeniu. Przyjechało około 200 hodowców z całej Polski, którzy zaprezentowali swój dorobek hodowlany, prawie 800 szt. zwierząt.

Marek Sawicki, minister rolnictwa  spotkał się z hodowcami trzody chlewnej z województwa podlaskiego.

Po raz drugi została zorganizowana Ogólnopolska Wystawa Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego.

Do Szepietowa przyjechali producenci maszyn rolniczych, wyposażenia budynków inwentarskich, urządzeń udojowych oraz firmy paszowe, nawozowe, finansowe i doradcze oraz instytucje obsługujące rolnictwo. W sumie na powierzchni ponad 10 hektarów swoją ofertę przez 2 dni zaprezentowało ponad 350 wystawców.

Natomiast towarzyszące targom Dni z Doradztwem Rolniczym dały odwiedzającym Szepietowo wiele nowych i praktycznych rozwiązań w sferze organizacji gospodarstw rolnych.

W tym roku zwiedzający mieli okazję zobaczyć wyniki pracy uczestników Podlaskiej Szkoły Młodych Hodowców, organizowanej po raz pierwszy przez Podlaski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka przy współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Tradycyjnie zobaczyliśmy niezwykle widowiskowy konkurs Młodych Hodowców.

Na przestrzeni lat wystawy w Szepietowie zawsze wyróżniały się imponującą frekwencją, rekordową liczbą wystawców, atrakcyjnością wykładów i wspaniałą atmosferą.

Klimat szepietowskich wystaw doceniają wystawcy i zwiedzający, których z roku na rok jest co raz więcej.

Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych to bez wątpienia największa rolnicza impreza w regionie i jedna z najbardziej liczących się imprez w branży rolniczej w kraju.

Tradycyjnie wybrano Hit Wystawy, Najatrakcyjniejsze stoisko, Hit publiczności.

Hitem Wystawy została zintegrowana prasoowijarka McHale. Cechuje ją bezpośredni przerzut beli z komory prasy do owijarki w pionowy pierścień owijania. Maszyna polecana do gospodarstw utrzymujących ponad 30 szt. bydła. Maszyna posiada bardzo wysoką wydajność – 60 bel na godz. co ma istotny wpływ na jakość uzyskiwanej sianokiszonki.

Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka otrzymała puchar za najatrakcyjniejsze stoisko.

W kategorii „Hit Publiczności” zwyciężyło GAGATKOWO – zabawa po byku – Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów – KLANZA, Oddział Białystok. Stoisko, gdzie pod okiem fachowców uczestniczyły dzieci i młodzież. Zaprezentowano stoiska: cyrkowe, dużych gier, malowanych twarzy, plastyczne a także bańki mydlane. Była to fantastyczna zabawa i przygoda, co docenili zwiedzający.

Katarzyna Jamiołkowska

Anna Fatyga

1625 1

1625 2

1625 4

1625 3

1625 5

 

 

Skip to content