Przeczytaj najnowszy numer „Wiadomości Rolniczych”

kwi 25, 2018 | Archiwum aktualności

W kwietniowym wydaniu piszemy m.in. zasadach przyznawania pomocy w ramach poddziałania „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Od 31 marca do 29 kwietnia 2016 roku młodzi rolnicy mogą składać wnioski. O warunkach jakie trzeba spełnić przeczytacie na stronie 7 w artykule „Ruszył nabór dla młodych rolników”.

WR 4 okladka tulipan3

Ponadto piszemy o ochronie kukurydzy przed chorobami i chwastami, ochronie zbóż ozimych, a także o zaletach i opłacalności uprawy grochu, peluszki i soi. Podpowiadamy jak dobrać pług do potrzeb gospodarstwa. Jak w każdym numerze jest artykuł dla pszczelarzy i dla smakoszy. Tym razem polecamy litewskie przysmaki i bardzo zdrowy szpinak. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Drodzy Czytelnicy, pamiętajcie, że 16 i 17 kwietnia spotykamy się w Szepietowie na Wiosennych Targach Ogrodniczych. Tegoroczne targi obfitują w moc atrakcji, m.in. odbędą się wykłady, pokazy, konkursy, wystawa królików. Szczególnie zapraszamy do namiotu PODR w Szepietowie, gdzie na Wasze pytania odpowiedzą doradcy.

Anna Fatyga

Redaktor naczelna

Skip to content