Jak wyprodukować ser w małej lokalnej serowarni

kwi 25, 2018 | Archiwum aktualności

Rolniku jeśli chcesz nauczyć się wytwarzać sery podpuszczkowe zgłoś się do Podlaskiego Ośrodka  Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, który organizuje w dniu 14 czerwca 2016 roku o godzinie 9.00 pokaz produkcji serów dojrzewających (podpuszczkowych) w serowarni   w okolicach Korycina.

Uczestnikami seminarium mogą być rolnicy i inni mieszkańcy wsi zainteresowani przetwórstwem i wyrobem produktów z mleka we własnym gospodarstwie. Dojazd uczestników może odbyć się we własnym zakresie lub samochodem służbowym wraz z pracownikiem do spraw przedsiębiorczości danego Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego.
Celem szkolenia jest:
1)    praktyczne zapoznanie się z przykładem pozyskiwania dodatkowych dochodów poprzez prowadzenie  przetwórstwa mleka  w małej serowarni na bazie gospodarstwa rolnego,
2)    poznanie funkcjonowania sprzedaży marginalnej lokalnej i ograniczonej (MLO) na poziomie gospodarstwa i  rozwiązań prawno organizacyjnych dotyczących wymagań higieniczno  sanitarnych oraz kontroli jakości produktów w małej serowarni.
3)    pokazanie wytwarzania sera dojrzewającego.

Zainteresowani powinni zgłosić się do się doradców ds. przedsiębiorczości w Powiatowych Zespołach Doradztwa Rolniczego.
Bliższe  informacje uzyskać można w PODR Szepietowo, sekcja ds. przedsiębiorczości tel. 86 275 89 28, kom. 666 337 315 kontakt: Bożena Pruszyńska, mail: bpruszynska@odr-szepietowo.pl

 

Bożena Pruszyńska

Skip to content