Znamy najbezpieczniejsze gospodarstwo rolne 2015 w województwie podlaskim

kwi 25, 2018 | Archiwum aktualności

Jadwiga i Zdzisław Sidorkowie z miejscowości Żywa Woda, w gm. Jeleniewo zwyciężyli w trzysnastej edycji konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Udowodnili, że można pracować bezpiecznie i osiągać wysokie wyniki produkcyjne. Do tegorocznej podlaskiej edycji konkursu zakwalifikowano dziewięć gospodarstw rolnych – byli to laureaci etapów rejonowych. Wszystkie gospodarstwa, rywalizujące o tytuł najbezpieczniejszego, zostały poddane wnikliwej ocenie. 

Liczył się ład i porządek w części gospodarczej jak i mieszkalnej, a każdy element stwarzający zagrożenie winien być wyeliminowany. Wszystko po to, aby pracowało się sprawniej i bezpieczniej. Rolnicy, którzy zakwalifikowali się do ścisłego finału, dbanie o bezpieczeństwo mają we krwi, nie wyobrażają sobie pracy na niesprawnej maszynie, czy nieporządku w obejściu. Są pozytywnym przykładem dla innych.

DSC07265

Na uroczystym finale, który odbył się 7 sierpnia 2015 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku poznaliśmy laureatów XIII Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne etapu wojewódzkiego.

Najbezpieczniejszym gospodarstwem rolnym w województwie podlaskim w 2015 r. zostało gospodarstwo Jadwigi i Zdzisława Sidorek z miejscowości Żywa Woda (powiat suwalski). Drugie miejsce przyznano Annie i Bogusławowi Fiedorczykom z Rutkowszczyzny (powiat sokólski), trzecie miejsce przypadło Barbarze i Piotrowi Szeligowskim, zamieszkałym w miejscowości Łubnice-Krusze (pow. zambrowski).

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ze strony Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie puchar oraz nagrodę rzeczową zwycięzcom wręczył zastępca dyrektora Marek Skarżyński.

DSC07242

Organizatorzy konkursu: OR KRUS w Białymstoku, OIP w Białymstoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Podlaski Urząd Wojewódzki, Podlaska Izba Rolnicza, Komenda Wojewódzka PSP w Białymstoku.

Marlena Zaremba

fot. Ewa Deptuła-Michalak

 

Skip to content