Dożynki Województwa Podlaskiego w Szumowie

kwi 25, 2018 | Archiwum aktualności

Wystawa płodów rolnych, maszyn i sprzętu rolniczego, prezentacja dziedzictwa kulinarnego i rękodzieła ludowego to tylko niektóre atrakcje, które czekają na przybyłych gości dożynek. Już 28 sierpnia zapraszamy na Dożynki Województwa Podlaskiego, które odbędą się na terenie powiatu zambrowskiego w gminie Szumowo.

Dożynki wojewódzkie rozpoczną się o godz. 10:00 nabożeństwem w cerkwi pw. Zaśnięcia NMP w Białymstoku. Kolejna Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Diecezji Łomżyńskiej o godz. 12:00 w kościele pw. NMP Częstochowskiej odprawiona zostanie w Szumowie. Zakończeniem uroczystości kościelnych będzie poświęcenie wieńców dożynkowych. Część oficjalna dożynek rozpocznie się przesłaniem biskupów o godzinie 13.30 , aby następnie na scenie pojawili się zaproszeni goście z przemówieniem i tradycyjnym dzieleniem się chleba. O godz. 15.00 rozpocznie się część konkursowa, a w niej podsumowania konkursów takich jak ,, Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” , „Żniwa mogą być bezpieczne”, „Najpiękniejszy ogródek przydomowy w Gminie Szumowo”, „Maskotkę promocyjną Gminy Szumowo” i wiele innych.

Dożynki wojewódzkie od strony artystycznej zaprezentują zespoły folklorystyczne a także zespoły : Pauper Band, Skiela Kapela, Mega Stars i Diadem. Gwiazdą wieczoru będzie Krzysztof Krawczyk. Na imprezę zapraszają Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski ,Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman oraz Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

plakat DW2016

Anna Rytelewska

PZDR Zambrów

Skip to content