Jesteśmy wśród najlepszych

gru 8, 2017 | Aktualności

„Wiadomości Rolnicze” – miesięcznik wydawany przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zdobył wyróżnienie w konkursie na „Najlepsze wydawnictwo wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego” za 2016 r. Nagrodę także zdobyła publikacja tematyczna wydana przez nasz Ośrodek pt.: „Nasadzenia ozdobne w wiejskich ogrodach przydomowych”.

Komisja konkursowa przeprowadziła ocenę i wybrała najlepsze wydawnictwa wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego za 2016 rok. Do udziału w konkursie na najlepsze wydawnictwo periodyczne zgłosiło się 16 wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego.

Laureaci konkursu za 2016 rok w kategorii „Najlepsze wydawnictwo periodyczne”:

– I miejsce: „Lubelskie Aktualności Rolnicze” Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli

Dwa równorzędne II miejsca: „Wieś Kujawsko-Pomorska” Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie oraz „Twój Doradca Rolniczy Rynek” Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu

III miejsce: „Bieżące Informacje” Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie

Wyróżnienia:

„Aktualności Rolnicze” Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach

„Wiadomości Rolnicze” Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

„Doradca” Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach

„Pomorskie Wieści Rolnicze” Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu

„Śląskie Aktualności Rolnicze” Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie

Najlepsza publikacja tematyczna 2016 r.

W kategorii „Najlepsza publikacja tematyczna” nagrodę przyznano publikacji: pt.: „Nasadzenia ozdobne w wiejskich ogrodach przydomowych” zgłoszonej przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Autorką jest Izabela Targ z PODR Szepietowo, która opracowała tekst i zilustrowała go własnoręcznie wykonanymi rysunkami. Publikacja dostępna jest w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Jubileusz Konkursu na najlepsze wydawnictwo Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego

Konkurs organizowany jest od 25 lat przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu. Do konkursu zgłaszane są wydawnictwa ze wszystkich ośrodków doradztwa – początkowo było ich 49 obecnie 16. Pierwsze finały odbywały się w ośrodkach doradztwa rolniczego (jeden z pierwszych odbył się w Szepietowie), potem przez lata w CDR w Poznaniu, a od dwóch lat spotykamy się w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi na podsumowaniu rywalizacji.

W tym roku z okazji Jubileuszu Ryszard Zarudzki – Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wręczył dyrektorom ośrodków doradztwa pamiątkowe puchary. Nagrodził również zwycięzców i laureatów tegorocznego konkursu. Wręczenie nagród odbyło się na początku grudnia w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

1 Laureaci konkursu na „Najlepsze wydawnictwo periodyczne” 2016 r.

3Nagrodę za „Najlepszą publikację tematyczną” 2016 r. odbiera Tadeusz Markowski Zastępca Dyrektora PODR Szepietowo

2 Nagrodę z okazji 25-lecia konkursu, z rąk Ryszarda Zarudzkiego, Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odebrał Tadeusz Markowski Zastępca Dyrektora PODR Szepietowo

4 Z okazji 25-lecia konkursu na najlepsze wydawnictwo wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego uczestnikom konkursu wręczono pamiątkowe puchary

 

 

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna „Wiadomości Rolniczych”

Odsłony : 299
Skip to content