Pożyczka na rozwój turystyki

lis 24, 2017 | Aktualności

Przedsiębiorcy z Polski Wschodniej mogą już skorzystać z Pożyczki na Rozwój Turystyki przeznaczonej dla firm z branży turystycznej i okołoturystycznej Minister Rozwoju i Finansów powierzył 200 mln zł Bankowi Gospodarstwa Krajowego, który będzie je udostępniać firmom z sektora MŚP (małych i średnich przedsiębiorstw) prowadzącym działalność w branży turystycznej i okołoturystycznej (wg PKD) na terenie pięciu województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego.

Dlaczego warto wybrać Pożyczkę na Rozwój Turystyki?

Zachętą dla firm jest atrakcyjne oprocentowanie pożyczek (de minimis) oraz brak prowizji czy dodatkowych kosztów. Na szczególne preferencje liczyć mogą Miejsca Przyjazne Rowerzystom (MPRy) Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo oraz młode przedsiębiorstwa (do dwóch lat działalności).

Warunki wsparcia

Wsparcie dedykowane jest przedsiębiorcom z sektora MŚP, którzy posiadają siedzibę i prowadzą działalność gospodarczą w branży turystycznej i okołoturystycznej (wg PKD) na terenie Polski Wschodniej. Pożyczki – o wartości do 500 tys. zł, będą udzielane na warunkach korzystniejszych niż rynkowe (de minimis), na okres do 5 lat. Karencja w spłacie wynosi 6 miesięcy. Na szczególne preferencje (obniżone oprocentowanie, brak wkładu własnego), liczyć mogą Miejsca Przyjazne Rowerzystom Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo oraz młode przedsiębiorstwa (do dwóch lat działalności).

Na jakie projekty można otrzymać pożyczkę?

Pożyczki będą udzielane m.in. na budowę i rozbudowę miejsc noclegowych, zwiększenie jakości i standardu świadczonych usług, budowę i remont infrastruktury uzdrowiskowej czy rekreacyjno-sportowej. Mogą ją otrzymać także przedstawiciele tradycyjnych zawodów, zajmujący się rękodziełem i rzemiosłem, firmy wytwarzające i sprzedające żywność ekologiczną czy produkty tradycyjne i regionalne.

Przedsiębiorcy zainteresowani skorzystaniem ze wsparcia mogą wziąć udział w spotkaniu informacyjnym w dniu 30 listopada 2017 r., o godz. 12.00, w sali 115 (I p.) Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku (ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1).

Więcej o Projekcie na stronie BGK www.bgk.pl/przedsiebiorstwa/wsparcie-rozwoju-firm/przedsiebiorcza-polska-wschodnia-turystyka/.

źródło: https://www.bgk.pl/aktualnosci/pozyczka-na-rozwoj-turystyki-juz-dostepna-dla-podlaskich-firm-2172/

Agnieszka Kościuczuk

PZDR Hajnówka

Odsłony : 255
Skip to content