Najnowsze „Wiadomości Rolnicze”

paź 18, 2017 | Aktualności

Przeczytajcie październikowy numer czasopisma, w którym m.in. przedstawiamy wyniki doświadczenia przeprowadzonego na polu Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie polegającego na porównaniu uprawy pszenżyta ozimego w dwóch różnych technologiach: bezorkowej i orkowej.

WR okladka 9

Przypominamy, że rolnicy, którzy uczestniczą w systemie dla małych gospodarstw przynajmniej rok i trwale przekażą swoje gospodarstwo innemu rolnikowi mogą ubiegać się o wsparcie finansowe – nabór rozpoczął się 25 września i trwać będzie do 24 października 2017 roku.

Pamiętajcie, że do 27 października 2017 można składać wnioski na operacje „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” – jakie warunki należy spełnić przeczytacie w artykule Marioli Sendrowskiej.

Jak zwykle podajemy ceny środków do produkcji, publikujemy porady prawne, przepisy naszych Czytelników oraz przedstawiamy ludzi przedsiębiorczych – każdy znajdzie coś dla siebie.

Szczególnie polecamy artykuł „Podlasie lukrem malowane” o uzdolnionej, młodej artystce, która powróciła na Podlasie, aby założyć własną firmę w Puchłach.

Życzę miłej lektury

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna „Wiadomości Rolniczych”

Odsłony : 256
Skip to content