Uwaga rolnicy korzystający z programów rolno-środowiskowo-klimatycznych i ekologicznych

lip 7, 2017 | Aktualności

Do 15 lipca 2017 r. obowiązkowo należy złożyć w ARiMR kopie pierwszej i trzeciej strony aktualnego planu działalności ekologicznej lub rolnośrodowiskowej. W przypadku nie złożenia tych dokumentów, producent zostanie wezwany do ich dostarczenia.

Dokumenty są składane w pierwszym roku realizacji danego zobowiązania lub w roku, w którym zmianie uległy informacje, o których mowa w ust. 1 pkt 4 załącznika nr 3 do rozporządzenia rolno-środowiskowo-klimatycznego, tj. wykaz pakietów lub wariantów, w ramach których jest realizowane zobowiązanie rolno-środowiskowo-klimatyczne lub ekologiczne.

Do 30 września 2017 r. należy złożyć kopie pierwszej strony dokumentacji przyrodniczej.

Dokument składany w przypadku deklaracji we wniosku o przyznanie płatności poszczególnych wariantów Pakietu 4. Cenne siedliska i zagrożone gatunki ptaków na obszarach Natura 2000 lub Pakietu 5. Cenne siedliska poza obszarami Natura 2000, z wyłączeniem wariantu 4.7. Ekstensywne użytkowanie na obszarach specjalnej ochrony ptaków (OSO). Dokument składany w pierwszym roku realizacji zobowiązania.

Dokładne informacje można uzyskać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Jednostkach Doradztwa Rolniczego.

                                                                                                                         

                                                                                                                           Jarosław Karp

Odsłony : 215
Skip to content