Mistrzowie Krajowej Agroligi 2016 z podlaskiego

cze 22, 2017 | Aktualności

Grupa Agrocentrum została Krajowym Mistrzem Agroligi 2016 w kategorii firmy, a Dorota i Andrzej Dziekońscy Wicemistrzami Krajowymi w kategorii rolnicy. Imienne listy gratulacyjne wręczył Prezydent RP Andrzej Duda, 20 czerwca podczas gali podsumowującej konkurs.

Tytuł krajowego mistrza Agroligi Krajowy pozostał w województwie podlaskim. W ubiegłym roku należał on do rolników Anny i Sylwestra Jaszczołtów, którzy zwyciężyli w kategorii rolnicy, a w tym roku trafił do Grupy Agrocentrum.

agroliga 1

 

Grupa Agrocentrum to nowoczesna firma z ponad 20-letnim doświadczeniem w produkcji mieszanek produkcyjnych. Produkują najwyższej jakości pasze dla wszystkich gatunków zwierząt gospodarskich. Głównym celem firmy jest tworzenie innowacyjnych produktów spełniających wymagania hodowców.

agroliga 2Imienny list gratulacyjny wręczył twórcom i właścicielom Grupy Agrocentrum Stanisławowi i Adamowi Pietruszyńskim Prezydent RP Andrzej Duda

 

 agroliga 3

Gratulacje na ręce Adama Pietruszyńskiego, Prezesa Zarządu Grupy Agrocentrum złożył Adam Niebrzydowski Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

 

Wicemistrzowie Krajowej Agroligi 2016 – Dorota i Andrzej Dziekońscy z Dziękoni w gminie Mońki prowadzą 44-hektarowe gospodarstwo rolne, w którym produkcja odbywa się na zasadzie od pola do stołu, a produktem finalnym są smaczne wiejskie wędliny. Imienny list gratulacyjny wręczył rolnikom Prezydent RP Andrzej Duda.

agroliga 4Gratulacje Wicemistrzom Krajowym w kategorii Rolnicy, Dorocie i Andrzejowi Dziekońskim złożył także Adam Niebrzydowski dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Uroczystość odbyła się w ogrodach prezydenckich. Uczestników konkursu wspierała liczna grupa z województwa podlaskiego – przyjaciele, rolnicy, przedstawiciele instytucji wspierających rolnictwo, którzy tradycyjnie odśpiewali „agroligowe sto lat”.

Podsumowanie konkursu to również okazja do prezentacji swoich wyrobów przez firmy, które są laureatami poprzednich edycji konkursu Agroliga na szczeblu wojewódzkim. Województwo podlaskie reprezentowali także laureaci Podlaskiej Agroligi.

agroliga 5

„Podlaska Chata” z Sokół

 

agroliga 6

„Suempol Polska” z Bielska Podlaskiego

 

agroliga 7

„Karczma pod Sokołem” z Sokółki

 

agroliga 8

„Wędzarnia Dunikowscy” z Proniewicz

 

Podsumowanie konkursu Agroliga 2016 było okazją do zrobienia pamiątkowego zdjęcia z panem Prezydentem RP Andrzejem Dudą.agroliga 9

Dyrekcja i pracownicy Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

/A.F/

Odsłony : 358
Skip to content