„Wiadomości Rolnicze” – Twoim doradcą

maj 17, 2017 | Aktualności

W najnowszym numerze „Wiadomości Rolniczych” piszemy m.in. o zaletach i kosztach uprawy gryki, której uprawą coraz częściej zajmują się podlascy rolnicy.

 

wr 5 2017

Przedstawiamy wyniki porównania plonowania nowych odmian soi oraz plonowanie mieszanek grochu z pszenżytem jarym uprawianych na nasiona.

Jesienią 2016 roku na polu doświadczalnym PODR w Szepietowie założone zostało doświadczenie łanowe polegające na porównaniu dwóch technologii uprawy: tradycyjnej (orkowej) i pasowej (bezorkowej). O stanie upraw na wiosnę piszemy na stronie 11.

Przypominamy, że młodzi rolnicy mogą składać w Oddziałach Regionalnych ARiMR wnioski o przyznanie 100 tys. zł premii na samodzielne rozpoczęcie gospodarowania. Nabór trwa do 26 maja 2017 r. Jest to wsparcie finansowane z budżetu PROW 2014-2020.

To tylko niektóre tematy, które polecamy Waszej uwadze.

Za nami Wiosenne Targi Ogrodnicze i Pszczelarskie. Pomimo deszczowej pogody do Szepietowa przybyły tłumy zwiedzających. Wystawcy przygotowali bogatą ofertę roślin ozdobnych, drzew owocowych, ale także środków i maszyn do pielęgnacji ogrodów i sadów. Swoją obecnością zaszczycił nas Jacek Bogucki – Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który podczas targów spotkał się z rolnikami, mieszkańcami obszarów wiejskich, przedsiębiorcami działającymi w otoczeniu rolnictwa i doradcami na konferencji dotyczącej sytuacji na rynkach rolnych i przyszłości Wspólnej Polityki Rolnej. Więcej w naszej relacji na stronie 2.

W maju zapraszamy na pokazy zbioru pasz z użytków zielonych, czyli na Zieloną Galę i Targi Budownictwa Wiejskiego. Spotkajmy się na 20-21 maja w PODR W Szepietowie.

Zachęcam do lektury i kontaktu z redakcją.

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna

Odsłony : 243
Skip to content