Zielone Szepietowo

maj 11, 2017 | Aktualności

Zielona Gala to największa w północno-wschodniej Polsce impreza poświęcona technologii produkcji pasz z użytków zielonych. Na tereny Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie już po raz kolejny przyjadą liczący się producenci sprzętu rolniczego. Rolnicy mogli się zapoznać z nowinkami technologicznymi z zakresu maszyn i urządzeń do produkcji zielonek oraz roślin uprawowych.

Jak zawsze najbardziej oczekiwanym punktem wystawy jest widowiskowy pokaz pracy maszyn. W tym roku, w odpowiedzi na wielkie zainteresowanie zwiedzających seria pokazów odbędzie w sobotę i niedzielę. Na terenach pokazowych swoje możliwości techniczne zademonstrują producenci maszyn i urządzeń rolniczych.

Chcący poszerzyć swoją wiedzę z zakresu gospodarki użytków zielonych będą mogli uczestniczyć w wykładach, których tematyka obejmie agrotechnikę a także wykorzystanie pasz zielonych w żywieniu przeżuwaczy. Zielona Gala to również okazja do skorzystania z fachowego doradztwa, swoje stoiska będą miały liczne instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwa. Ponadto jak co roku prezentowane będą poletka doświadczalne PODR Szepietowo.

Dodatkową atrakcją wystawy, przyciągającą tłumy zwiedzających będzie pokaz koni sokólskich. Hodowcy zaprezentują najpiękniejsze okazy tej rasy.

Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego

Targi budowlane co roku przyciągają do Szepietowa firmy prezentujące szeroką gamę produktów dla budownictwa inwentarskiego oraz nowoczesne rozwiązania dla domu.

Podczas tegorocznej edycji targów będzie można zapoznać się technologiami pozwalającymi na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Firma Optima Polska przeprowadzi cykl wykładów na temat rozwoju i zastosowania technologii pomp ciepła, kolektorów słonecznych i fotowoltaiki a także korzyści z tego płynących.

Zapraszamy do Szepietowa!

Anna Kostro

Specjalista ds. wydawnictw elektronicznych

Odsłony : 262
Skip to content