Targi pszczelarskie pełne atrakcji

kwi 19, 2017 | Aktualności

W weekend 22-23.04.2017 r. w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie razem z Wiosennymi Targami Ogrodniczymi odbędą się Targi Pszczelarskie. W ramach Targów Pszczelarskich przewidziane są wykłady, konsultacje pszczelarskie z naukowcami i specjalistami branżowymi.

Właściwości lecznicze produktów pszczelich, choć doceniane, zasługują na szersze upowszechnienie. Dlatego na stoisku promocyjno-degustacyjnym będzie możliwość skosztowania wielu rodzajów miodu, jak również pyłku kwiatowego, pierzgi i innych smakołyków i uzyskania informacji o tradycyjnych i niekonwencjonalnych metodach wykorzystania oraz apiterapii.

Jednocześnie pszczelarze i osoby zainteresowane ochroną owadów zapylających i wspieraniem bioróżnorodości uzyskają informacje na temat zakładania plantacji roślin miododajnych oraz ich pielęgnacji, rodzajach pożytków pszczelich i możliwości ich poprawy, zakładania, prowadzenia pasieki oraz możliwości jej finansowania, programów wsparcia rynku pszczelarskiego, aspektów prawnych, weterynaryjnych dotyczących pszczelarstwa, sprzedaży bezpośredniej i rolniczym handlu detalicznym.

W tym roku Targi Pszczelarskie wzbogacone zostaną o specjalistyczne stoisko ze sprzętem do gospodarki pasiecznej. Będzie możliwość zaopatrzenie się w drobny sprzęt pszczelarski, odzież ochroną, jak również literaturę fachową, a nawet ule. Ponadto na targach będzie możliwość wymiany wosku pszczelego na węzę.

Sobota 22.04.2017 r.

10.00 „Aktualne problemy zdrowotności pszczół” – lek. wet. Artur Arszułowicz

12.00 „Gospodarowanie w różnych typach uli – wady i zalety najpopularniejszych typów uli korpusowych” – dr Krzysztof Olszewski

Niedziela 23.04.2017 r.

10.00 „Poprawa rentowności gospodarstw pasiecznych” – mgr Tomasz Kędziora

Oliwia Pawłowska

Odsłony : 242
Skip to content