Ruszyła XV edycja Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

lut 1, 2017 | Aktualności

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku informuje, że rozpoczęła się XV edycja Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

Celem konkursu jest promowanie zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Kierowany jest on do osób pełnoletnich, prowadzących produkcyjną działalność rolniczą.

Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym dostępny jest w jednostkach Kasy, na stronie internetowej www.krus.gov.pl, w prasie oraz w przedstawicielstwach współorganizatorów i patronów medialnych. Zgłoszenia należy składać w Oddziale Regionalnym lub Placówkach Terenowych KRUS, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 marca 2017 r.

W czternastu edycjach konkursu na każdym etapie eliminacji: regionalnych, wojewódzkich i centralnych, o tytułowe miano „Bezpiecznego Gospodarstwa Rolnego” rywalizowało 17064 indywidualnych gospodarstw rolnych.

W 2016 r. nagrodę główną ufundowaną przez Prezesa KRUS – wysokiej klasy ciągnik rolniczy – zdobyli mieszkańcy woj. kujawsko-pomorskiego. Reprezentanci województwa podlaskiego, Państwo Jan i Jolanta Monachowie, zam. Kobylanka, gm. Michałowo zajęli III miejsce.

W poprzednich edycjach w czołówce nagrodzonych gospodarstw także nie zabrakło rolników z naszego regionu, m.in. w 2007 r. I nagrodą uhonorowano gospodarstwo rolne z powiatu zambrowskiego, II miejsce w etapie centralnym zajęło gospodarstwo z powiatu łomżyńskiego (2010 r.) oraz powiatu monieckiego (2012 r.).

Zapraszamy do udziału w konkursie.

logo konkurs

Krzysztof Kozioł

Kierownik Wydziału Prewencji,

Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego

OR KRUS w Białymstoku

Odsłony : 262
Skip to content