Rusza nabór wniosków na „Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej”

gru 19, 2016 | Aktualności

Okres pomiędzy świętami Bożego Narodzenia, a Nowym Rokiem to czas, w którym Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchamia wsparcie na operację „Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w odtwarzanie gruntów rolnych i przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonej w wyniku klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. 

Wnioski o taką właśnie pomoc rolnicy będą mogli składać od 27 grudnia 2016 roku do 25 stycznia 2017 roku w oddziałach regionalnych ARiMR.

O przyznanie wsparcia będą mogli starać się rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane przez klęski żywiołowe takie jak powódź, deszcz nawalny, suszę, przymrozki wiosenne, ujemne skutki przezimowania, grad czy huragan.

Taka pomoc może być przyznana np. na zakup nowych maszyn czy urządzeń rolniczych w miejsce tych, które zostały zniszczone w wyniku klęsk żywiołowych, bądź na odtworzenie plantacji wieloletnich czy sadów, które uległy zniszczeniu.

Maksymalne wsparcie, jakie rolnik może otrzymać na „Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej” w całym okresie realizacji PROW 2014–2020, wynosi 300 tys. zł, jednak nie może ono przekroczyć poziomu 80% kosztów kwalifikowalnych.

Karol Michałowski
PZDR Zambrów

Odsłony : 249
Skip to content