Alteratywne szkolenie – hodowla i chów ślimaków

wrz 8, 2016 | Aktualności

Jesteś zainteresowany rozpoczęciem hodowli ślimaków, bądź prowadzisz już swoją hodowlę i szukasz dodatkowej wiedzy? Trwa nabór na szkolenie organizowane przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie nt. „Hodowla i chów ślimaków jako alternatywne źródło dochodu″, które odbędzie się 22 i 23 września 2016 r. w miejscowości Sople.

Główne zagadnienia szkolenia:

– warunki rozpoczęcia hodowli i chowu ślimaków

– wymagania prawne i weterynaryjne

– hodowla ślimaków w warunkach fermowych

– chów ślimaków w gospodarstwie konwencjonalnym i ekologicznym – wizyta w gospodarstwie

– ekonomiczne uzasadnienie hodowli

– wizyta w gospodarstwie i przetwórni ślimaków – etapy obróbki ślimaków

Rozpoczęcie szkolenia godz. 1000 w sali konferencyjnej Dworek Sople, Sople 17 (województwo warmińsko-mazurskie). Szkolenie obejmuje część teoretyczną, na której będzie można zdobyć wszelkie niezbędne informacje nt. hodowli. Ponadto planowana jest część warsztatowa, podczas której odwiedzimy renomowane gospodarstwo zajmujące się hodowlą ślimaków. Dodatkową atrakcją będzie wizyta w przetwórni ślimaków P.P.H.U.EKO SNAILS GARDEN. 

Podczas wizyty na fermie chętni do rozpoczęcia hodowli ślimaków otrzymają upusty na materiał zarodowy oraz możliwość omówienia warunków skupu.

Koszt uczestnictwa w szkoleniu to 670,00 zł/osobę.

Liczba miejsc ograniczona, o kolejności przyjęcia uczestników na szkolenie decyduje przesłanie karty zgłoszenia uczestnictwa wraz z dowodem uiszczenia opłaty na adres opawlowska@odr-szepietowo.pl.

Wszelkie szczegóły dotyczące szkolenia dostępne tutaj lub pod numerem telefonu 86 275 89 16.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia oraz upominek.

Oliwia Pawłowska

Odsłony : 278
Skip to content