Kurs dla operatorów kombajnów zbożowych w powiecie monieckim

lip 14, 2016 | Aktualności

Z pewnością każdy rolnik chce czuć się bezpiecznie w czasie żniw. Dlatego tak ważna jest prawidłowa umiejętność obsługi kombajnu. Chcesz nauczyć się bezpiecznie obsługiwać kombajn. Nic bardziej prostego, skorzystaj z naszej oferty. Zapisz się na kurs dla operatorów kombajnów zbożowych, który rozpocznie się 23 lipca 2016 r. w Powiatowym Zespole Doradztwa Rolniczego w Mońkach.

Po drogach publicznych można poruszać się kombajnem posiadając tylko prawo jazdy kategorii T lub B i wyższej, natomiast posiadanie uprawnień jest konieczne w sytuacji nieszczęśliwych zdarzeń podczas pracy (pożar, potrącenie, uszkodzenie mienia lub osób). W wielu firmach ubezpieczeniowych nie posiadanie kwalifikacji uniemożliwia wykupienie polisy OC, a w przypadku wypadku może nastąpić odmowa odszkodowania. Wiele osób kupując nowy kombajn traci prawo do serwisu, gwarancji gdyż nie posiadając uprawnień można założyć, że używa maszyny niewłaściwie. Organizowany kurs jest bardzo przydatny dla operatorów kombajnów zbożowych, składa się z części teoretycznej, praktycznej oraz indywidualnej nauki jazdy kombajnem. Dzięki niemu każdy uczestnik doskonale pozna budowę i obsługę kombajnu, zasady bezpiecznej pracy oraz jazdy kombajnem i przepisy ruchu drogowego. Uprawnienia operatorów kombajnów zbożowych są ważne bezterminowo.

Wszystkich zainteresowanych nauką bezpiecznej obsługi kombajnu zbożowego prosimy o kontakt z PZDR Mońki – Robert Sobolewski tel. 85 716 23 01.

Odsłony : 365
Skip to content