Piknik Sołecki w Gminie Szczuczyn

lip 6, 2016 | Aktualności

Burmistrz Szczuczyna wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej i Sołtysami Wsi z terenu Gminy Szczuczyn zapraszają na Piknik Sołecki, który odbędzie się 10 lipca 2016 r. o godz. 10.00 (niedziela) na boisku ORLIK przy Zespole Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Szczuczynie, podczas którego poszczególne sołectwa walczyć będą o atrakcyjne nagrody.

Drużyny będą musiały zmierzyć się w wielu zróżnicowanych konkurencjach: „Pudziana”, „Kto kogo…”, Kto dalej?”, „Pajęczyna”, „Narty”, „Tor specjalny”, „Jak zając”, „Drwal”, „Wbijanie gwoździ”, „Pij mleko – będziesz wielki”, sprawdzających sprawność fizyczną i zgranie zawodników.

Przewidziano liczne atrakcje dla najmłodszych.

Piknik Sołecki w Gminie Szczuczyn już od czterech lat. To lokalna impreza integracyjna dla mieszkańców sołectw należących do gminy. Nie rzadko to Sołtysi Wsi są swoistym motorem napędzającym do pracy na rzecz środowisk wiejskich, wspólnych działań mających na polepszenie warunków życia mieszkańców, aktywizacji i integracji pokoleń. Piknik Sołecki jest swojego rodzaju świętem dla mieszkańców Wsi, podczas którego istnieje możliwość zaprezentowania walorów danej wsi, jej dorobku artystycznego lub kulturalnego.

Mamy nadzieję, iż podobnie jak w latach ubiegłych, nie zabraknie chętnych do wspólnej zabawy i reprezentacji poszczególnych sołectw.

800x600

Regulamin zawodów oraz więcej informacji na stronie Urzędu Miejskiego w Szczuczynie.

Anna Sztachelska

PZDR Grajewo

Odsłony : 397
Skip to content