Hodowcy królików szkolą się w Szepietowie

kwi 18, 2016 | Aktualności

Podczas Wiosennych Targów Ogrodniczych odbyły się warsztaty dotyczące hodowli królików. Szkolenie składało się z dwóch części, obejmujących zagadnienia teoretyczne oraz umiejętności praktyczne. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem. W naszym województwie z roku na rok przybywa miłośników i hodowców tych futerkowych zwierząt.

Po raz pierwszy warsztaty zorganizował Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie we współpracy z Krajowym Centrum Hodowli Zwierząt oraz Podlaskim Związkiem Hodowców Królików Rasowych i Drobiu Ozdobnego.

Moduł wykładowy przeprowadził prof. Pawła Bielańskiego z Instytutu Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy w Balicach k. Krakowa. Uczestniczy części teoretycznej poszerzyli swoją wiedzę o tajniki fizjologii trawienia i żywienia królików, użytkowości rozpłodowej oraz profilaktyki i ochrony zdrowia. Następnie dr Grzegorz Otulakowski i Tadeusz Kwiatkowski z Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt w Warszawie pokazali w jaki sposób przygotować króliki do wystawy oraz sposoby oceny tych zwierząt.

To były pierwsze warsztaty, drugie jesienią 8-9 października 2016 r. podczas Targów Ogrodniczych „Jesień w sadzie i Ogrodzie”. Uczestnicy dwóch szkoleń otrzymają certyfikat. Dodatkowo 9 października 2016 r. hodowcy będą mieli możliwość zdania egzaminu z praktycznej oceny królików i podwyższenia kwalifikacji.

Podczas Wiosennych Targów Ogrodniczych przeprowadzono również pokaz królików rasowych i drobiu ozdobnego. Po raz pierwszy został przeprowadzony „Konkurs Belga”.

DSC01350

DSC01321

DSC01415

DSC01417

DSC01419

DSC01422

DSC01564

DSC01477

Oliwia Pawłowska

fot. Robert Korczak

Odsłony : 331
Skip to content