Czas na Podlaską Wołowinę

mar 4, 2016 | Aktualności

W dniu 3 marca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Białymstoku odbyło się kolejne spotkanie grupy inicjatywnej hodowców bydła opasowego w sprawie utworzenia grupy producenckiej. Udało się wybrać formę prawną i komitet założycielski. To pierwsza tego rodzaju grupa w naszym województwie.

To było kolejne spotkanie, którego celem było szczegółowe oszacowanie skali produkcji, omówienie za i przeciw możliwych form prawnych, a także wybór komitetu założycielskiego.

Podczas spotkania specjaliści z PODR w Szepietowie – Paweł Gąsiorek i radca prawny Krzysztof Dyszkiewicz przedstawili podstawy prawne funkcjonowania spółdzielni jako grupy producenckiej oraz korzyści wynikające z prowadzenia spółdzielni. Z kolei pracownicy Sekcji Informacji i Promocji OT ARR  omówili zasady tworzenia grup producentów rolnych.

Na każdym etapie zebrania toczyła się bardzo ożywiona dyskusja. Co najważniejsze, udało się wybrać podczas głosowania formę prawną i komitet założycielski.

Podsumowując spotkanie stwierdzono, że tylko współpraca pozwoli z sukcesem istnieć, zdobywać nowe rynki i uzyskiwać realne dochody.

 

Przybyłych gości przywitał Mariusz Cylwik zastępca dyrektora Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Grzegorz Czochański zastępca dyrektora Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Białymstoku i Arkadiusz Kalinowski kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Wysokiem Mazowieckiem. Po oficjalnym otwarciu głos zabierali specjaliści z PODR w Szepietowie, Agencji Rynku Rolnego w Białymstoku, radca prawny oraz Wiceprezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego Józef Skarzyński.

Michał Święcki

Odsłony : 397
Skip to content